Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Hemen Tanışmalısınız : Xiaomi Mi6




Hemen Tanışmalısınız : Xiaomi Mi6
Konuyu puan verin

Tasarım

Dört tarafı kavisli olan telefonun önü ve arkası cam yapıda olup yan çerçevelerinde ise paslanmaz çelik kullanılmıştır. Telefonun mavi, siyah ve beyaz olmak üzere üç renk alternatifi bulunur. Telefonda fiziksel home tuşu yerine parmak izine duyarlı dokunmatik bir home tuşu bulunur. Bunun yanı sıra telefon, suya ve toza dayanıklı yapıda değildir. Sadece küçük sıçramalara karşı güvenliklidir.

Ekran

5.15 inç boyutlu ekrana sahip Xiaomi Mi 6 telefonunda full HD çözünürlük ve IPS LCD panel kullanılmaktadır. 1080×1920 428 ppi.

İşlemci

Donanımsal açıdan çok kapsamlı bir cihaz olan Xiaomi Mi 6 modelinde Snapdragon 835 işlemci yer alıyor. Bu işlemcinin yanı sıra 6 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve Adreno 540 grafik birimi bulunuyor. Fakat cihazda microSD kart desteği yer almıyor.

Kamera

12 MP çift arka kameraya sahip Xiaomi Mi 6 modelinin bir kamerası F/1.8 diyafram değerine ve 4 eksenli OIS desteğine sahip iken bir diğeri F/2.6 diyafram değerine sahip bulunur. Lensler iPhone 7 Plus’a benzer olmakla beraber biri geniş açı biri de telephoto’dur. Cihaz çift arka kamerası sayesinde hem 2x optik zoom hem de portre modu avantajına sahiptir. Ayrıca 8 MP çözünürlüğünde bir de ön kamerası bulunur.

Batarya

3350 mAh bataryaya sahip cihaz, Quick Charge 3.0 desteği ile hızlı şarj olma özelliğine sahiptir.

Boyut

145.2 x 70.5 x 7.5 mm 168 gramdır.

Depolama Seçenekleri

64 GB ya da 128 GB’dır.

İşletim Sistemi

Android OS, v7 . 1 . 1

Cihazın Artıları

Alanındaki diğer cihazlara göre uygun fiyatlı olması olumlu bir yönüdür. Diğer yandan fiyatına oranla piyasadaki diğer cihazlardan daha güçlü bir donanıma sahiptir. Tek elle kolay kullanım sağlama opsiyonu bulunmaktadır.

Xiaomi Mi6 Fiyatı

Xiaomi Mi6 cihazının fiyatı ülkeler arasında farklılıklar göstermektedir.

Ülkemizde İnternet siteleri üzerinden satışa konulan fiyat ortalaması hafıza genişliğine göre 2300 – 2700 fiyat bandı aralığında satılmaktadır.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir