Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Turistler ile Gezginler Arasındaki 10 Fark
Turistler ile Gezginler Arasındaki 10 Fark
Konuyu puan verin

Bir turist ile gezgin arasındaki fark nedir? Hindistan’da bulunan bir şirket yayınladığı görüntüler ile bu farkları birer birer sıraladı. Size bir ipucu: Eğer tatile gittiğinizde otelde kalıp, selfie çubuğu ile etrafta dolaşıyorsanız siz muhtemelen bir turistsiniz 🙂 İşte 10 adımda turistler ve gezginler arasındaki 10 fark.

1. Yolunuz Farklıdır

turist-gezginTurist ana yollarda gitmeyi tercih eder çünkü güvenilirdir ama gezgin bilinmeyen yollardan farklı keşifler yapmayı amaçlar, bu nedenle bilmediği yollardan gitmeyi tercih eder.

2. Kişi Sayısı Azdır

turist-gezgin2Turistler arkadaş grupları ile eğlenceli bir tatil yapmayı düşler, gezginler ise tek başına kendi özgürlükleri ile canı istediği gibi hareket eder. Yalnız olmanın verdiği özgürlük ve düşünce yapısı onun bambaşka ufuklara yelken açmasını sağlar.

3. Her Yön Sizindir!

turist-gezgin3Turistler seyahatlerinde tur ve tatil şirketlerinin belirlediği yerleri dolaşırken gezginler kendi oluşturdukları gezme haritasına sadık kalırlar. Bu şekilde birçok kişinin bilmediği eşsiz yerleri gezme fırsatı bulabilirler.

4. Alışverişleriniz Daha Farklıdır

turist-gezgin4Bir turist alışveriş yaparken o ülkeye özgü tişört ve hediyelik alırken, gezginler ülkenin kültürel, başka bir yerde bulamayacak ürünlerini bulup almayı tercih eder.

5. Ulaşım Farklıdır

turist-gezgin5Turistler taksi, metro ve benzeri toplu taşıma ulaşım araçlarını kullanırken gezginlerin yönü bambaşkadır 🙂

6. Farklı İstekleriniz Vardır

turist-gezgin6Biri otel ister, diğeri kamp.

7. Konaklama Daima Doğaçlama Olur

turist-gezgin8

8. Çektiğiniz Resimlerde Konsept Değişiktir

turist-gezgin10Turistler gittiği yerlerde kendi Selfie fotoğraflarını çekip bunları sosyal medya gibi mecralarda yayınlarken gezginler gördüğü manzara ve insan profillerini yakalamayı arzular.

9. Giyim Bambaşkadır

turist-gezgin9

10. Toplu Taşıma Kullanımından Beklentileriniz Farklıdır

turist-gezgin7Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir