Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Teknik direktörlerin uyguladığı 6 ilginç yasak
Teknik direktörlerin uyguladığı 6 ilginç yasak
Konuyu puan verin

Futbol dünya tarafından an be an takip edilen bir spor durumunda, transferler, takımlar, futbolcular ve teknik direktörler bu büyük sektörün baş oyuncuları durumundalar. Taraftarlar futbolculardan her daim başarı istiyor, başarı ise genellikle teknik direktörlerin çabaları ile geliyor. Bazı teknik direktörler başarıya giden yolda ilk adımın katı disiplin olduğunu düşünüyor. Bu sebepledir ki bazı teknik direktörler futbolcularına ilginç yasakalr getirmiş, sizler için bu yasakları araştırdık ve adımladık.

JURGEN KLOPP – ‘This is Anfield’ tabelasına dokunmak

jurgen-klopp

Jurgen Klopp, Liverpool’da bir geleneği bitirdi diyebiliriz. Anfield koridorlarındaki meşhur ‘This is Anfield’ yazılı tabelaya dokunmayı yasakladı. Bunun sebebi sorulduğunda ise açıklaması şu şekilde oldu; “Oyuncularıma önemli bir başarı elde etmeden ‘This is Anfield’ tabelasına dokunmamalarını söyledim. Bana göre bu bir saygı göstergesi.”

 

DAVID MOYES – Patates kızartması

david-moyes

Manchester United dönemini büyük bir hayâl kırıklığıyla sona erdiren David Moyes, futbolcularına maç günlerinin önceki gecesinde patates kızartmasını yasaklamıştı: “Bazı oyuncuların fazla kiloları var. Patates kızartmasının da diyet için uygun bir yiyecek olduğunu düşünmüyorum.”

FABIO CAPELLO – Parmak arası terlik & şort

fabio-capello

Fabio Capello her zaman oyuncularına karşı olan katı tutumuyla bilinir. İtalyan teknik adam, İngiltere Milli Takımı’nın başındayken de oyuncularına toplum içinde parmak arası terlik ve şort giymelerini yasaklamıştı. “Çünkü o şekilde bastan savma ve profesyonellikten uzak görünüyorlar.”

GIOVANNI TRAPATTONI – Mantar

GIOVANNI-TRAPATTONI

Ünlü teknik adam, İrlanda Cumhuriyeti’nin başındayken oyuncularına maç öncesinde mantar yemeyi yasaklamış ve bunun sebebini de şöyle anlatmıştı: “Eğer mantar yerlerse, ertesi gün karınları ağrıyabilir.”

SIR ALEX FERGUSON – Renkli kramponlar

SIR-ALEX-FERGUSON

Manchester United’ın efsane teknik direktörü, günümüzün yeni trendi olan parlak renkli kramponlara karşıydı ve altyapıdaki oyunculara sadece siyah kramponlar giydiriyordu

 

PEP GUARDIOLA – Antrenmana spor arabayla gelme

pep-guardiola

Pep Guardiola, Barcelona’nın başındayken oyuncunlarına antrenmanlara lüks spor arabalarıyla gelmelerini yasaklamıştı. Ibrahimovic, kitabında buna itirazını şöyle anlatmıştı: “Saçmaydı. Süreceğim araca karar vermek kimsenin işi değil. Bu yüzden maçtan önceki antrenmana Ferrari Enzo’mla gittim. Bu da olay oldu.”

 

 


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir