Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Rüyalar Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek
Rüyalar Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek
Konuyu puan verin

Uyku her canlının ortak noktalarından bir tanesidir, uykuyu güzel kılan ise hiç şüphesiz rüyadır. Rüya görmek bazen dünyanın en güzel duygusu bazen ise en korkulu anları demektir. Kimi zaman rüyanın gerçekliğine şahit oluruz kimi zaman sahte mutluluklara, rüya hakkında muhtemelen bugüne kadar duymadığınız ufkunuzu açacak bazı bilimsel verileri derledik.

 

Rüyalar Unutulmak için vardır

ruya

İyi veya kötü nasıl bir rüya gördüğünüzün önemi yok, uyandıktan 5 dakika sonra rüyamızın yarısını unuturuz, 10 dakika sonra ise rüyamızın yaklaşık %90 ını unutmuş oluruz.

Körler Rüya Görebilirler

ruya-tabirleri

Doğduktan sonra herhangi bir sebep ile göre yetisini kaybeden insanlar rüyalarında çeşitli imgeler görebilirler. Doğuştan görme yetisi olmayanlar imgelerden ziyade rüyaları duygusal olarak yaşarlar.

Herkes Rüya Görür

ruya-gormek

Çevremizde bir çok kez karşılaştığımız durumlardan bir tanesi rüya görmediğini iddia edenlerdir. Rüya görmeyen hiç kimse yoktur sadece gördüğü rüyaları çok çabuk unuturlar veya hatırlamazlar.

Hayvanlarda Rüya Görür

uyuyan-hayvanlar

 

Rüyalar insanlara has değildir, hayvanlar üzerinde yapılan bir çok araştırmada hayvanlarından çeşitli rüyalar gördüğü saptanmıştır. Özellikle köpeklerde bu daha fazladır.

En Fazla 7 Rüya görebiliriz

uykucu

Yapılan bilimsel araştırmalara göre 1 gece içerisinde en fazla 7 rüya görebiliriz.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir