Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Mersin’in Simgesi : Kızkalesi
Mersin’in Simgesi : Kızkalesi
Konuyu puan verin

Kız kalesi Mersin’ in simgesi haline gelmiştir. Denizin üzerinde bulunan kayalık üzerine kurulmuş kale kıyıdan 200 m. açıkta bulunmaktadır. Tatilciler yüzerek bu harika kaleye ulaşabilirler. Kız kalesinin harika ve büyüleyici bir efsanesi vardır ve dinleyen herkesi etkilemiştir.

1 – Mersin Kızkalesi Efsanesi

Esas olarak kız kalesini adını denizin içerisinde ve kıyısında bulunan tarihi Korikos harabelerinden alır. Kızkalesi ne her yıl yüzlerce turist akın akın ziyarete ve tatile gelirler. Temiz denizi ve göz alıcı maviliği ile gören herkesi kendine hayran bırakır. Görüp de hayran olmayan yok gibidir. Mersine gelip de kızkalesine ve tarihi yerleri görmeden sakın dönmeyin.

 2 – Mersin Kızkalesi Otelleri ve Pansiyonları

Kızkalesin de kalmak için harika oteller ve kendinizi evinizdeki gibi rahat hissetmeniz için apartlar bulunmaktadır. Tarihi dokusunu içinize kadar işleyecek olan kızkalesinin Nalıkuyu ve Silifke ye olan yakınlığı gezip görmeniz gereken bir çok yer olduğunuz gösteriyor. Taşucu, en büyük kumsallardan birine sahip olan Susanoğlu, Balığıyla ünlü Narlıkuyu, cennet cehennem, astım mağarası mutlaka görülmesi gereken tarih dokularıdır.

 3 – Mersin Kızkalesi Tanıtımı ve Hakkında bilgiler

Bunun yanında sabahlara kadar süren eğlence anlayışıyla doyumsuz bir tatilin tadını kızkalesiyle çıkarın. Tarihle iç içe bir tatil yaşatan kızkalesine her yıl yerli ve yabancı turistler eğlenmek ve tarihi koklamak için geliyorlar.

Kızkalesinin uçsuz bucaksız ve sizi saran masmavi denizi, meltem esintili rüzgarı ve gece gündüz devam eden dinginlik sizi kucaklamaya hazırlanıyor. Nereden gelirseniz gelin kızkalesi ve güzeller güzeli prensesin hazin hikayesini kulaklarınızdan silemeden gidersiniz. Her daim açık restaurantları, sınırsız hizmet anlayışıyla kızkalesi sizleri bekliyor.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir