Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

LCD veya LED Televizyon Alırken Dikkat Edilecekler
LCD veya LED Televizyon Alırken Dikkat Edilecekler
Konuyu puan verin

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve insanların yeni ürün taleplerinin artması ile piyasaya her gün bir yenisi sürülen LCD ve LED televizyonlar, şık tasarımları, kaliteli görsellik ve fiyatlarla kullanıcıyı ve müşteriyi cezbetmektedir. Düşünülmesi ve televizyonları alırken dikkatli davranılması gereken 6 adım göze çarpmaktadır.

1. Ekran Çözünürlüğü

Ekran çözünürlüğü dikkatten kaçmaması gereken ilk husus olarak, LCD ve LED televizyon satın almayı düşünenleri yakından ilgilendirmektedir. High Definition yani HD sistemi üzerinden görüntü akışı sağlaması kaliteli televizyon seyretme açısından önem taşımaktadır.tv

2. Kontrast Oranı

Televizyonu satın alırken, satış danışmanına televizyonun kontrast oranı hakkında danışılması önem taşımaktadır. Yüksek kalite televizyon keyfini bozabilen bir başka etken olarak bulunmaktadır.

3. Tepki Süresi

Televizyonda, kanallar arası geçişlerde ve izlenilen program esnasında gözü yormaya kadar gidecek geç tepki sürelerinden kaçınılmaktadır.

4. Görüş Açıları

Televizyona önden değil de yan taraftan bakanlar için, ne kadar görüntü sağlandığı ve görüntünün kalitesi ile doğru orantılı olarak nitelendirilmektedir.

5. HDMI Ara birim Bağlantısı

Görüntüye dair ara birim kapsamında HDMI bağlantısı içermesi gerektiği, bu sayede kaliteli ses ve görüntü akışı sağlanacağı söylenmektedir.

6. Güç Tüketimi

Televizyonun enerji tüketimi açısından hangi sınıfa girdiği, enerji verimliliği sağlamak için ne tür bir sistem kullandığı da televizyonu satın alırken dikkat edilmesi gereken bir özellik olarak vurgulanmaktadır.

Bütün bu hususlar, LCD ve LED tercihi yapacak olan müşteriler için, satış danışmanına sorması gereken detaylar arasında başı çekmektedir. İyice araştırılıp, kişinin kendine en uygun ve en kaliteli televizyonu, ekonomik olacak biçimde satın alması, keyifli bir şekilde ve kafasındaki sorulara cevap bulması neticesi ile, televizyonunu seyretmesine olanak tanımaktadır.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir