Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Küba – Havana’yı Tanımaya Ne Dersiniz?
Küba – Havana’yı Tanımaya Ne Dersiniz?
Konuyu puan verin

Bu yıl tatilini yurt dışında geçirmek isteyen ve farklı bir yer arayanlar için Havana önerilerimiz arasındadır. İngilizce bilenlerin sıkıntı çekmediği Havana’da resmi dil ise İspanyol’cadır. Türkiye ile 8 saatlik saat farkı bulunan Havana’ya Türkiye’den gitmek 10 saatlik bir uçuşla mümkün olmaktadır. Yaklaşık 2,5 milyon nüfus olan Havana’da tatil yapmak isteyenler için üzülerek söylemek gerekirse Türkiye için vize şartı bulunmaktadır. Havana uzun yıllardır Purosuylu ünlü olup son yıllarda tatil denildiğinde akla gelen ilk yerler arasındadır.

Havana

Havana’da bulunan Üniversite Binası, Armas Meydanı, Devrim Müzesi gibi önemli yerler gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Gece hayatı oldukça renkli olan Havana’da gece gündüz demeden 24 saat eğlenceli ve çoşkulu zamanlar geçirebilirsiniz. Kalabalık eğlence mekanlarında farklı ülkelerden gelen Turistlerle karşılaşabilir, tanışabilirsiniz. Havana’da şehir içi ulaşım’ın biraz sıkıntılı olduğu söylenebilir. Dolmuşlar oldukça sıkışık olup bu konuda gerekli çözüm henüz üretilmemiştir.

Havana’ya tatil için gidenlerin mutlaka rom ve kahve içmeleri gerekir. Uzun ve güzel bir sahile sahip olan Havana’lılar sahil gezisinide önermektedir. Havana’nın tarihi kalıntılarla dolu eski sokaklarında gezmek, sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanan grupları ve salsa yapan genç kızları hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Havana Gezilecek Yerler

Havana’da tatil yapmak çok masraflıda değildir. Pansiyon fiyatları oldukça uygun olan küba’lı halkın hoşgörü ve yardım severliğiyle mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Küba’lılar sporu, tiyatro ve sinemayıda seven insanlar olduğu için Havana’da tüm bunları fazlasıyla görmek mümkündür. Şehir uzun yıllardır korumaya alınarak herhangi bir inşaata izin verilmemiştir. Bu yüzden eski tarihsel dokular tamamen korunmuş ve turistik bir yer haline gelmiştir.

Havana’ya sevgiliniz yada eşinizle birlikte giderseniz, aşkın sembölü olan sahillerde uzun vakitler geçirebilirsiniz. Atlantik’e bakan sahillerde bisiklet ve yürüme yolları sahilli doyulmaz bir yer haline getiriyor. Tüm bu sebeplerden dolayı Havana tatili mutlaka düşünmelisiniz.

Havana Resimleri

Havana plajı

John Lennon Parkı

Havana Sahili

Küba – Havana’dan bir kareGüncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir