Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Zinde Kalın: En Kolay Yoga Hareketleri
Zinde Kalın: En Kolay Yoga Hareketleri
Konuyu puan verin

Hayatınızın çok sıradan olduğunu düşünüyor bununla birlikte her uyandığınızda kendinizi yorgun hissediyor iseniz sizin için en doğru yöntem yogadır.

Sandalye Yoga Pozisyonu

Chair Pose adıyla geçen yoga pozisyonun da ilk amaç bacakları çalıştırmaktır. Bacaklarınızın çalışması adına en etkili yöntem olan Chair pose herhangi bir esneklik gerektirmez. Pozisyon için bir sandalye alın ve sürekli oturur pozisyondan dik konuna geçin. Yaklaşık 5 dakika bu şekilde yoga hareketleri ile rahatlayabilirsiniz.

Baş Aşağı Köpek Yoga Pozisyonu

Bu pozisyon yoga da bir üst seviye olarak adlandırılır. Topuklarınızın tamamen yere bastığından emin olmalısınız. Ardından köpek duruşu pozisyonuna geçerek kalçanızı yukarı doğru çıkarın. Bu şekilde ilk aşamada diz arkası kirişleriniz esner. Bu harekete devam ettikçe bel kısmında bir rahatlama sağlanır. Bu hareketi 2 dakika sürdürüp ardından 5 dakika ara vermelisiniz.

Çocuk pozisyonu

Child Pose olarak adlandırılan pozisyonda bel kısmında büyük bir rahatlama görülür. Bu noktada arkaya doğru uzanın ve omurganızı olabildiğince esnetmeye bakın. Ancak bel noktasında rahatsızlık ve fıtık gibi durumlar söz konusu ise bu pozisyonu uygulamaktan uzak durmalısınız.

Ağaç Yoga Pozu

Tree Pose olarak adlandırılan pozisyonda denge unsuru söz konusudur. Dengede kalmak ve vücudun dengesini oturtmak adına ağaç yoga pozisyonunu uygulayabilirsiniz. Tek ayak üzerinde diğer ayağı baldıra getirerek uygulanan pozisyon da dengede kalmaya çalışın. Hem vücudu esnetirken hem de vücudun dengesini sağlamış olursunuz.

Bacaklar Duvar Üzerinde Pozisyonu

Genellikle farkında olmadan birçok kişi gün içinde bu pozisyonu yapmaktadır. Yoga hareketleri içerisinde en iyi pozlardan birisi olan bacaklar duvar üzerinde pozisyonu bel kaslarının sıkılaşmasına bununla birlikte kalça ve diz arkasında ki kirişlerin rahatlamasına da imkan tanıyan bir harekettir.

Plank Yoga Pozisyonu

Plank Pose adıyla yoga hareketleri içerisinde yer alan pozisyon yoga da öncelikli pozisyonlar arasında yer almaktadır. bu pozisyonda asıl amaç karın kaslarını çalıştırmaktır. Dirsekler üzerinde durulan bu pozisyonda amaç karın kaslarını harekete geçirmektir. Oldukça etkili bu yöntem sayesinde gün boyu zinde hissedebilirsiniz.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir