Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

İstanbul da Görmeniz Gereken 4 Güzel Restaurant
İstanbul da Görmeniz Gereken 4 Güzel Restaurant
Konuyu puan verin

İstanbul tarihi dokusu ve manzarasının bir araya geldiği restaurantları ile Türk ve dünya mutfağının en güzel yemeklerinin ve sunumlarının yapıldığı bambaşka bir şehirdir. İşte bu güzel şehirde 10 özel damak tadı merkezi.

1. Vogue

Vogue
Boğazın en gözde restaurantlarından biri olan Vogue doyumsuz manzarası, lezzetli mutfağı ve 1997 den buyana süregelen muhteşem hizmeti ile sizi bekliyor. Şefin özel sürprizinin özellikle tadılmasını tavsiye ediyorum.

2. Gaja Roof

Gaja-roof
Swis otel The Bosphorus İstanbul 16. Katında hizmet veren bu güzide mekan dünyaca ünlü şefi Wiiliam Mah inin ellerinden çıkan lezzetler ile çok farklı bir yere sahip. Çok özel tatlılar ve özel soslar ile karamelize edilmiş et yemekleri dünyaca ünlü aşçının elinden bambaşka bir lezzet ile sunuluyor.

3. Raika

raika
The Taksim Marmara otelin roofu alan lokanta sadece etnik Türk mutfağı ağırlıklı bir menüye sahip. Yöresel damak tadı arayanlara öncelikli tavsiyemiz. Yöresel Türk mutfağının modern bir görüntü ve sanatsal sunumu bu mekanı eşsiz kılan özel bir ayrıntı.

4. Mikla

mikla-restaurant
Perapalas otelin çatısında olağan üstü bir manzara, yasemin kokularının ruhunuza başka bir tat kattığı Galata sırtlarından esen hafif bir meltem rüzgarı, açık havuz ve mükemmel bir müzik eşliğinde eşsiz bir sunum. Bir yemek ortamı için insan daha ne ister ki.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir