Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

İngilizce Nasıl Öğrenilir
İngilizce Nasıl Öğrenilir
Konuyu puan verin

1- İngilizce Öğrenmeye Başlamak

Her dilin belirli kuralları bulunur. Özellikle gramer alanında aynı özelliklerde başlıklar bulunsa da farklı cümle kurulumları ve dil yapıları olduğu için kurallar dillere göre farklılaşacaktır. İngilizce dilinde ise durum biraz daha farklı olmakta, çünkü konu başlıkları arasına bir de telaffuzlar dâhil olmaktadır. Okunuşu, yazılışı farklı olan bu dili öğrenmek için kitapları elinize alıp konu konu çalışmanız çok da fayda sağlamayacaktır. Videolu eğitimler sorununuzu çözebilir. Ancak telaffuz alanında en iyiye ulaşmak adına ana dili ingilizce olan eğitmenler tarafından konuların işitsel bir şekilde anlatılması gerekecektir.

2- Eğitim Alacağınız Yerin Seçimi

Bu sayede yakaladığınız kulak ahengi okunuş noktasında çok fazla işe yarayacaktır. Ancak bu aşamaya geçmeden önce gramerin temel konuları arasında yer alan İngilizce zamanlar konu başlığı altında çok kaliteli bir eğitim alınmalıdır. Bu konu başlığı altında en çok kullanılan zaman simple present tense yani dilimizdeki geniş zamanı karşılayan kullanımlar içermektedir. Yardımcı fiili do ve does olsa da olumlu cümlelerde kullanılmamakta ve soru- olumsuz cümle kalıplarında yardımcı fiillerimizi cümle içerisinde kullanmaktayız.

ingilizce

Şimdiki zaman karşılığı olarak ise Present continuous tense görülmekte ve yardımcı fiilleri olan am, is ve are çeşitlerini her cümle tipinde kullanıldığını görmekteyiz. Fiil bu zaman aralığında geniş zamanda olduğu gibi birinci halde bulunmakta ancak fiillere –yor anlamı katan –ing takısı eklenmektedir. Simple past tense’ in karşılığı ise geçmiş zaman olmakta ve bu başlık altında yardımcı fiilimiz did olarak cümle içerisinde kullanılmaktadır. Fiil ise ikinci hale geçer ve geçmiş zaman formu ile kullanılır.

Bu aşamada dikkat edilecek en önemli husus ise soru cümlelerinde fiilin tekrardan birinci halde kullanılmasıdır. Future tense ise gelecek zaman anlamındadır. Bu başlığı iki alt başlık ile incelemeye alabiliriz. Çünkü ingilizce de 2 farklı şekilde kullanılan gelecek zaman kavramı bulunur. Future tense başlığı altında kullanılan kavram ise konuşma sırasında ortaya çıkmış ve cümle içerisindeki fiil konuşma anında ortaya çıkmış ise kullanılan zaman future olacaktır.

Yardımcı fiili will olacaktır. Present perfect tense, past continous tense, present perfect continuous tense gibi zamanlar ise Türkçemizde karşılıkları olmayan anlamları ile anlayabildiğimiz zamanlar konu başlıkları olmaktadır. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-renkler/ link içerisinde ingilizce temel konuları arasında bulunan kelimeler başlıkları altındaki seçenekler hakkında bilgiler bulabileceksiniz.

3. İngilizce = Pratik

Renkler, mevsimler, meslekler, aylar, günler, harfler, sayılar gibi İngilizce kullanımları ana okullarından itibaren derslerde anlatılır. Şarkılarla öğretilmeye çalışılan bu kelimeler öğrencilerin hafızalarında daha sağlam bir şekilde yer edinir. İngilizce eğitiminde sağlam bir temelin önemi çok büyüktür. Üzerine bina edilecek dil bilgisi kurallarının yanında pratik ile de sürekli alıştırma yapmak, öğrenilenlerin teorikte kalmasını engelleyecektir. Özellikle görsel ve işitsel medya ürünlerine olabildiğince fazla yer vermek, telaffuz alanında da geri kalmadan ingilizce seviyenizi hızlı bir şekilde ilerletmenize yarayacaktır.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir