Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler
İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler
Konuyu puan verin

Son dönemde oldukça popüler olan dövme yaptırma işlemi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu durumun nedeni kalıcı dövme uygulaması adından da anlaşılacağı üzere insan bedeninde özel bir işlem uygulanmadığı takdirde ömür boyu kalıcı olan bir uygulamadır. Önemi buradan da anlaşılacağı üzere, yaptırmaya karar veren kişiler önemli noktaları iyice düşündükten sonra bu işlemi görmelilerdir.

Yaptırılacak Dövme Size Özel Olmalı

Daha önce dövme yaptırmış kişilerin ve dövmecilik işiyle uğraşanların tavsiyelerinde ortak olan noktalardan biri, yapılan dövmenin kişiye özel olmasıdır. Yani dönemsel olarak popülerlik taşıyan bir konu veya objenin dövmesinden ziyade kişi için her zaman anlamlı olabilecek bir şey yaptırılmalıdır ki kişi sıkılmasın. Daima bedende taşınacak bir işlem olması nedeniyle kişinin sürekli gördüğü görüntüden sıkılması muhtemel bir durum olmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek adına yaptırılacak çizim için düşünülmeli, her daim anlamlı gelebilecek bir şey seçilmelidir.

İnternetten Hazır Almamaya Dikkat Edin !

Dövme yaptıracak kişilerin internet üzerinden de pek çok çizime ulaşması mümkün olmaktadır. Ancak bu durum nedeni ile sizde olacak çizimin pek çok kişide de olması ihtimali yüksek olacaktır. Dövmecilik işiyle uğraşan kişiler, yaptıracak kişilere internetten hazır ve herkesin ulaşabileceği bir çizim almak yerine kendiniz bir şey tasarlayabilirsiniz tavsiyesinde bulunmaktadır. Ayrıca kendiniz tasarlamak istemediğiniz takdirde işlemi yapacak kişiye bir tasarım yapması talebinde de bulunmak mümkün olmaktadır.

Ayrıca daha sonra herhangi bir sağlık sıkıntısı ile karşılaşmamak için dövme yaptırılacak yerin iyi seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Hem işlem yapılacak ortamın hem de işlem yapılacak aletin steril olması insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Uygulamayı yapacak kişinin de iyi araştırılması, işinde iyi olup olmadığını anlamak adına önemlidir. Yanlış yapılacak bir uygulamanın hem pişmanlık açısından hem de sağlık açısından geri dönüşü mümkün olmayan noktaları olabilmektedir. Bu dış etkenlerin yanında işlemi yaptıracak kişinin, bölgeyi işlem öncesinde ve sonrasında temiz tutması, özenli davranması gerekmektedir. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde başarılı bir uygulama gerçekleştirilecektir.

Çeşitli 2017 Dövme Modelleri


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir