Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Güzellik için; Bal Maskesi
Güzellik için; Bal Maskesi
Konuyu puan verin

Evde güzellik maskesi ile pürüzsüz bir cilde ulaşmak istiyorsanız bal maskesini hemen uygulayabilirsiniz! Bal maskesinin aşamalarını 6 adımda sizler için hazırladık.

1. Bal güzellik maskesi için hazırlık aşaması

Evde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz maskeler sayesinde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Doğal olan ve mutfakta kullandığınız ürünlerde pek çok farklı maske uygulaması yapılabilir. Bal güzellik maskesi için öncelikle gerekli malzemelerin hazırlanması gerekir.

bal

Evde kolayca yapabileceğiniz bu maske için 2 yemek kaşığı süzme bal, 2 yemek kaşığı arpa unu ve 1 yumurta akına ihtiyacınız olacak. Sayılan malzemeler hemen hemen herkesin evinde bulunan ürünlerdir.

2. Maske Nasıl Hazırlanır

Hazırlanan malzemeler bir kabın içine alınarak karıştırılır. Karışım homojen hale gelene kadar bu işlem devam edilir. Bu sayede homojen bir karışım elde edilmiş olacaktır.

3. Maskenin uygulanması

Cildinize herhangi bir maskeyi uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Bu sayede gözenekleriniz açılacak ve uygulanan maske daha etkili sonuç verecektir. Hazırlanan karışım alınarak yüzün tamamına sürülür. 20 dakika beklenerek maskenin kuruması sağlanır. İyice kuruduktan sonra maskeyi çıkarmak için öncelikle sıcak su ile yüz yıkanır. Ardından da ılık su ile durulanır.

4. Maskenin etkileri

Bal maskesi güzel bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir maskedir. Bu maske ile cildiniz daha gergin bir hal alacaktır. Maske cildi besler ve gözaltı kırışıklıklarına engel olduğundan daha genç ve güzel bir cilde sahip olunur.

5. Uygulanma süresi

Yapılan her doğal ürünün de fazlası zararlı olabilir. Bu nedenle bu maskeyi uygulamak isteyenlerin abartmaması ve 10 ile 15 gün de bir defa yapmaları yeterli olacaktır.

6. Maske sonrası bakım

Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizin nefes alması için cildinizi iyi nemlendirmeniz gerekir. Bu sayede maskenin etkilerini daha fazla cildiniz de hissederek daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir