Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Geleceğin Meslekleri
Geleceğin Meslekleri
5 (100%) 1 oy verildi

Her gün yaşanan teknolojik ilerlemelere ve küreselleşme olgusuna bağlı olarak, eski mesleklerde yerini yeni mesleklere bırakıyor. Bunun karşısında yapmamız gereken şey, kendimizi sürekli yenilemek, geliştirmek ve yeni meslek dallarını takip etmek olmalıdır. Her geçen gün, birçok meslek dalı tarihe karışıyor ve bu durum insanları işsizlikle baş başa bırakıyor. Bu yüzden geleceğin mesleklerini takip ederek, kendimizi birçok alanda yenilememiz gerekiyor.

İşte 7 adımda geleceğin meslekleri;

1)Finans Analistliği

finans-analistiHer geçen gün büyüyen ve gelişen finans dünyası, finans analistlerine ihtiyaç duyuyor. Bu mesleği tercih ederek, işsizlik ile baş başa kalmaktan kurtulabilirsiniz.

2)Hemşirelik

hemsireTürkiye’de yapılan hastane ve sağlık alanındaki yatırımlar, hemşire ihtiyacının daha da artmasına sebep oluyor. Hemşirelik, hangi dönemde olursa olsun vazgeçilmez

3)Aile ve Evlilik Danışmanlığı

evlilik-danışmanıDünyada ve ülkemizde son zamanlarda yaşanan boşanma oranlarının artışı, ekonomik sıkıntılar ve birçok sebeplerle artan kavgalar, aile ve evlilik danışmanlarına olan ihtiyacın artmasına sebep oluyor. Bu meslek, son zamanlarda oldukça tercih edilen mesleklerden biri olmuş durumda.

4)Web Tasarım

web-tasarımGünümüzde neredeyse interneti kullanmayan kişi sayısı kalmadı gibi.İnternet üzerinden başlayan ürün satışları ve internetin artık yeni bir ticaret ortamı olması, tüm firmaları internet sitesi kurmaya itiyor. Bu yüzden web tasarımcılarına duyulan ihtiyaç, her geçen gün artıyor.

5)Diyetisyenlik

diyetisyenSon zamanlarda ortaya çıkan fast food yeme alışkanlığı başta olmak üzere, tüm kötü alışkanlıklar insanların fazla kilolar almasına ve sağlık şikayetleri ile doktora gitmesine sebep oluyor. Bu yüzden beslenme alışkanlıklarını kazanabilmek ve sağlıklı yiyecek programları ile sağlıklarına kavuşmak isteyenler, diyetisyenlere sık sık başvurmaya başladı.

6)Turizm işletmeciliği

turizm-işletmecliğiÜlkemizin yaz ve kış turistik alanlarının ve turistik değerlerinin fazla olması, Türkiye’ye gelen turist sayısının her geçen yıl daha da artması, turizme yönelik işletmelerin, otellerin önünü açmış durumda. Türkiye’nin turizm potansiyeli, turizm alanında çalışmak isteyenlere, uzun bir zaman değişmeyecek iş kapıları.

7)Ekolog

logo-ekolog-maleHer geçen gün dünyada ortaya çıkan çevresel sorunlara ve atıklara bağlı olarak, çevreyi yaşanabilir bir hale getirmek için ekologların sayısı artacak gibi görünüyor.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir