Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

İstanbul’daki En İyi Meyhaneleri
İstanbul’daki En İyi Meyhaneleri
Konuyu puan verin

Arkadaş ve dostlarla güzel bir gece geçirmek için nereye giderdiniz? Tabiki de meyhane olurdu. Önünüze serilen çeşit çeşit meze, ardından enfes bir balık ve içki ile muhteşem tınıları ile müzik keyfi, misafirlerine inanılmaz hoş bir ortam hazırlıyor.

İstanbul`un En İyi 5 Meyhanesi

1-Latife Hanım Meyhanesi

Beyoğlu`nda şehir stresinden uzaklaşacağınız, nezih bir mekandır. Beyoğlu, İstiklal Caddesi tarafında, Cumhuriyet dönemine ait dekorasyonu ile dikkatleri çeker. İçinde Cumhuriyetin ve İstanbul`un siyah beyaz kadın fotoraflarını göreceksiniz. Nostarjik ve Türk Sanat Müziği tınıları içinde lezettli yemekler size eşlik edecek. Geleneksel türk ve Kıbrıs mutfağından eşsiz lezzetlerden oluşan menüde, türk mutfağı dışındaki farklı lezzetleri de görebilirsiniz. Kıbrıs`ın özel şeftali kebabını sadece burada deneyebilirsiniz. Dipnot, GastroClup üyelerine indirim yapılıyor.

2-Beyoğlu, Zarifi

Zarifiler, Osmanlı ailelerinden en tanılan isimlerindendir. Zarifiler`den Rumlara vakıf edilen bina, tarihi özelliğini halen korumaktadır. Modern meyhane havasında, etnik bir mutfak kültürüne sahip. Türk, Rum, Arap, Ermeni ve Musevi yemeklerinin bir arada bulunduğu menüde, farklılığı arayan enfes lezeetler bir araya gelmiştir. Zarifi, yi Beyoğlu`nda Pera mekanı olarak restore edilmiş, Eski İstanbul şarkıları, Rum ve yunan müzikleri de konsept içindedir. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneyi DJ`lerin canlı performansları alıyor. Dans ederek, modern bir mekana bürünmesi, ortamı oldukça büyülü bir hale getiriyor.

3-O Maestros

Arnavurtköy`de boğaza karşı Rum yemeklerinin buluştuğu bir mekandır.  İstanbul`un en saf hali ile bir Rum meyhanesidir. Osmanlı, dan Yunanistan`a ve Rumlar, dan Arnavutköy`e taşınan zengin bir meyhane kültürü ile karşılaşıyorsunuz. Menüde Ege mutfağından salatalr, balıklar ve Rum mutfağının zengin mezelerinden büyük bir sofra kuruluyor. Yengeç bacağı salatası, fume uskumru, yılan balığı, Torik Lakerda, deniz pastırması bunlardan sadece birkaç örnek. Orjinal Rum mezeleri için mekan size kapılarını açıyor.

4-Ziyade Fasil

Suadiye`de bulunan her gün eğlence için ideal bir mekan. Lezzetli meze ve ustaların elinden pişen enfes ana yemekler, canlı müzik ve dolu dizgin eğlence için uygun bir mekan arayanlara göre bir meyhane. Menüde, Pazı Dolması, İrmik Helvası, Ziyade spesiyal börek ve yemekleri ile GastroClup üyelerine %10`luk indirim fırsatı sağlıyor.

5-Beyoğlu Cevriye

Meyhane havası ile eğlencenin buluştuğu bir diğer mekandasınız. İki güzel bayanın açıp işlettiği mekanda, eğlence bol, yemekler çok lezzetli. Nostaljik poptan, modern meyhane parçaları eşliğinde, mezeler, içki menüleri, geniş yemek çeşitliliği ile misafirlerini ağırlıyor.   İhtiyacınız olan tek şey sohbet arkadaşınız ve en iyisinden meyhane adresi. İstanbul meyhane kültürü konusunda oldukça zengin bir şehir. Modern meyhane örneklerinden, salaş ve bilinmeyen meyhaneler de diğer seçenekler arasında yerini alıyor.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir