Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Konuyu puan verin

Aşk, insanoğluna bahşedilmiş en büyük lütuf, yaşama sevincimiz ve tattığımız en güzel duygu. Aşık olduğumuz zaman moralimiz yerine gelir, keyiften kendimizi göklerde uçuyor gibi hisseder ve bir romanın başkahramanı olduğumuzu düşünürüz. Peki, gerçekten aşık mıyız yoksa sadece karşımızdaki kişiye karşı bir şeyler mi hissediyoruz? İşte bunu ayırt etmenizi sağlayacak, 5 adımda size gerçek aşkı tarif eden deneyimler ve duygular:

1. Aklınız hep ondadır

tumblr_nuim2p5ngi1ry1uw6o1_500
Gece gündüz ayırt etmeksizin onu düşünür ve hep onun yanında olmak istersiniz.
Aşk, insanda öyle bir bağımlılık yaratır ki, hep onun yanında olmak, onun gözlerinin içine bakmak ve onunla sohbet etmek istersiniz. Onsuz yaptığınız her şey size boş ve saçma gelmeye başlar. Onsuz geçirdiğiniz vakitler, yaptığınız her aktivite boşa zaman kaybıdır. Onun size dair her şeyi bilmesini ister ve hayatı birlikte yaşamak ve her şeyi paylaşmak istersiniz.

2. Uzaklaşmak sizi yorar

sevmekYemeği çok sevseniz bile iştahınız kesilir ve onsuz boğazınızdan en sevdiğiniz yiyecekler bile geçmez.
Özellikle kavga ettiğiniz ya da ayrıldığınız durumlarda, tartıştığınız zamanlar biranda iştahınız kesiliverir. Ağlamak istersiniz ve onsuz bir lokmanın bile tadı olmaz.
Neden her şey istediğiniz gibi olmuyor diye düşünmeye başlarsınız ve keşke şuan yanımda olsaydı diye düşünmeden yapamazsınız. Ona bu kadar aşık olduğunuzu bile bile uzak kalmak, acı verir.

3. Onu düşünürsünüz

Fark etmediğiniz anlarda kendinizi onu hayal ederken ve gülümserken bulursunuz.
Aniden o aklınıza geldiğinde, çocukça bir gülümse beliriverir yüzünüzde. Onla geçirdiğiniz güzel vakitler aklınıza gelince ona olan sevgi ve güven duygusu, yüzünüze mutluluk olarak yansır. Biranda kendinizi hiç alakasız zamanlarda bile, onu düşünüp gülümserken bulursunuz. Onunla şuan yapmak istediğiniz şeylerin hayalini kurarsınız, gülümsemesi aklınıza gelir, sizinle konuştuğunda bakışlarını hatırlarsınız ve daha çok özlemeye başlarsınız.
Bir insanı beğenmek ile o insana aşık olmak çok farklı duygulardır, bazı insanlarla zaman geçirmek için birlikte olursunuz, bazılarını ise ilk gördüğünüz anda tarifi olmayan duygular yaşatır. Bir insanı sevmek ile ona aşık olmak çok farklıdır.

4. İçinizde kelebekler uçar

aşkİlk zamanlarda, onun yüzüne ve gözlerinin içine bakmaktan utanırsınız, elleriniz ve ayaklarınız titremeye, kalbiniz hızlı hızlı atmaya başlar ve siz ondan kaçarsınız.
Özellikle aşkın ilk devrelerinde, platonik aşklarda rastlanır bu duruma. Ona olan hayranlığınız ve aşkınız belli olmasın diye çabalarken, ona bakmaktan ve onla göz göze gelmekten çekinirsiniz. Onu gördüğünüz zaman heyecandan ne diyeceğinizi bilemeyerek, yol değiştirmeniz ve kaçmanız bile mümkün. Her ortamda sürekli konuşan, heyecanlı yapıda biri olsanız dahi kendinizi saçma sapan hareketler yaparken bulabilirsiniz 🙂

5. Size her şeyi yaptırabilir

aşık-olmakKendinize daha çok özen gösterir ve onun için süslenip, onun için giyinirsiniz.
Bir bakmışsınız ki kendinizi alışveriş merkezlerinde, yeni kıyafetler ararken bulmuşsunuz. Aşk öyle bir duygudur ki insana yapmayacağım dediği her ne varsa bir anda yaptırır ve size ona uymaktan başka bir yol bırakmaz. Bu noktada tamamen kendinizi ona bırakmamanız en doğru olanıdır, tamamen kendinizi ona adamak hatalı bir davranıştır.

Bunların yanı sıra

tumblr_nt6sxepa1v1tljniso1_500Aşk insanın hayatında her zaman karşısına çıkan bir şey değildir, size hissettirdiği duyguları her zaman başka insanlar ile yaşayamazsınız, bu nedenle aşık olursanız bunun kıymetini bilin ve basit nedenlerden dolayı tartışmayı bırakın. Aşk tarifi olmayan duygular yaşatır, yeri geldiğinde onun için yapmayacağınız davranışları yapın, aşkta gurur yoktur.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir