Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Instagram Fenomeni Olmak
Instagram Fenomeni Olmak
5 (100%) 1 oy verildi

Sosyal medyanın etkisi malum. Yazılı sosyal medya platformlarının yanı sıra özellikle Instagram ile birlikte görselliğe dayalı sosyal medya platformları da oldukça popüler. Kendiniz ya da markanız için Instagram’da popüler olmak ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız işte Instagram’da popüler olmanın 9 adımı!

1 – Konsept Belirleyin

instagram-konsept

Instagram hesabınızla popüler olabilmek için yapmanız gereken ilk şey konsept belirlemek. Arada bir yemek fotoğrafı paylaşayım, bazen manzara koyarım, arada sırada da selfie koyarım diyorsanız sizi sadece tanıdıklarınız takip eder. Paylaşımlarınızın hepsini ya da çoğunu seçtiğiniz konsepte uygun gerçekleştirirseniz sizi tanımayan insanlar da sizi takip edecektir.

2 – Hashtag Kullanın

instagram-hashtags

Instagram’da keşfedilebilmek için hashtag çok önemli. Fotoğrafınıza, fotoğrafa uygun ve popüler hashtaglar koymayı ihmal etmeyin.

3 – Aktif Olun

instagram

Beğendiğiniz Instagram hesapları takip edin, beğeni yapın ve yorum yazın!

4 – Doğru Fotoğrafı Seçin

instagram-resim

Çektiğiniz her fotoğrafı Instagram sayfanıza koymak yerine yakaladığınız en mükemmel anı, en doğru filtreleme ile koyun. Koyduğunuz fotoğraflar gerçekten ilgi çekici ve estetik olsun.

5 – Reklam Stratejinizi İyi Belirleyin

instagram-reklamlar

Hesabınıza reklam alıyor olabilirsiniz ancak bu reklamları doğrudan ve arka arkaya yapmak kullanıcılarınızı bıktırabilir. Bunun yerine reklamlarınızın doğal görünmesini sağlayın ve arka arkaya paylaşım yapmaktan kaçının.

6 – Uygulama Kullanın

instagram-uygulamalari

Instagram’dan paylaşacağınız fotoğrafları Instagram ile çekmek ya da filtrelemek zorunda değilsiniz. Farklı fotoğraf uygulamalarından faydalanarak eşsiz fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

7 – Doğru Saatlerde Paylaşım Yapın

diy-instagram-clock

Sosyal medya ile az çok ilgiliyseniz etkileşim saatinden haberiniz vardır. Fotoğraflarınızı doğru saatlerde paylaşırsanız daha çok insana ulaşabilirsiniz.

8 – Sıkmayın

instagram-like

Paylaşımlarınızla insanları sıkmamak için günde en fazla dört fotoğraf paylaşmış olmaya özen gösterin. Seyrek paylaşımlar sizi unutturur fakat öte yandan sık paylaşımlar da insanların sizi takip etmeyi bırakmasına neden olabilir.

9 – Lokasyon Ekleyin

instagram-lokasyon

Fotoğraflarınıza ekleyeceğiniz lokasyon bilgisi keşfedilmenizde etken olabilir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir