Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

En İyi Ücretsiz iOS Uygulamaları
En İyi Ücretsiz iOS Uygulamaları
Konuyu puan verin

Apple iPhone kullanıcıları için “Apple Store” mağazasında yer alan uygulamalar arasından en beğendiğimiz ve “olmazsa olmaz” dediğimiz iOS uygulamalarını sizler için bir araya getirdik. Listede standart olarak herkesin bildiği uygulamaların yanı sıra popülaritesi fazla olmayan uygulamalara yer vermeye özen gösterdiğimizi de belirtmek isteriz.

1- Shazam

shazam
Yolda giderken veya bir mekanda otururken bir anda çok beğendiğimiz bir şarkı çıkardı ve onu bulmak için saatlerimizi harcamak zorunda kalırdık, birçok sefer aradığımız şarkıyı bulamazdık. Shazam bulunduğunuz ortamda çalan şarkıyı sizlere bulan olmazsa olmaz uygulamaların başında geliyor. Basit arayüzü ve hızlı yapısı sayesinde saniyeler içerisinde çalan müziği sizlere sunuyor. Sadece bununla kalmayıp dünya listelerinde en çok dinlenen şarkıları, şarkı türüne göre en trend olan parçaları dahi sizlere sunuyor.

2- Run keeper

runkeeper

Yürüyüş ve spor yapanlar için mucizevi bir uygulama olan Runkeeper uygulaması sayesinde yürüyüş yaparken ne kadar mesafe yürüdüğünüzü, ortalama hızınızı, kaç kalori yaktığınızı ve buna benzer birçok veriye ulaşabiliyorsunuz. Çok kapsamlı bir uygulama olan Runkeeper arkadaşlarınızla bir rekabet içerisine girmenizi ve bu sayede daha çok spor yaparak sizin daha sağlıklı olmanızı sağlıyor.

3- Sleep Cycle Alarm Clock

Sleep-cycle-alarm-clock
Artık sizi uykunuzda takip eden bir uygulama var ! Akşam uyumadan önce uygulamayı açıp yatak örtüsünün altına telefonunuzu koyduğunuzda “Sleep Cycle” gece içerisinde sizin uyku derinliğinizi ölçüyor ve bunu bir veri halinde size sunuyor. Özellikle sabah kalmakta zorlanıyorsanız Sleep Cycle uygulaması ile güne zinde başlayabilirsiniz! Uygulama alarm kurduğunuz zaman dilimi içerisinde uyku derinliğinin en az olduğu anda farklı tonlar ile alarm çaldığı için uykudan kalkma probleminizi ortadan kaldırıyor.

4- Duolingo

Duolingo
Yabancı dil öğrenmek isteyen kullanıcılara yardımcı uygulama sayesinde İngilizce, Fransızca, Almanya ve benzeri birçok dilde kendinizi geliştirme şansı bulabilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan çeşitli oyunlar ve aktiviteler ile daha eğlenceli ve istekli bir şekilde dilinizi geliştirebilirsiniz.

5- TeamViewer

team
Her ne kadar akıllı telefonlarımız neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı karşılasa da bazen dışarıdan anlık olarak Bilgisayara erişmemiz gerekebiliyor. TeamViewer sayesinde hızlı bir şekilde cep telefonunuz ile kolayca bilgisayarınıza erişebilir ve işlerinizi halledebilirsiniz.

6- Zomato

Zomato
Yeme ve içme üzerine birçok uygulamanın bulunduğu Apple Store’da bizim favori uygulamamız “Zomato”. Özellikle son 6 aydır ülkemizde daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlayan uygulama mekanlar konusunda size kahramanlık yapıyor !
Daha önce gitmediğiniz yerleri keşfedebilir, tamamen gerçek kullanıcı yorumları ile gitmeyi düşündüğünüz yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. “Zomato”da bizim en sevdiğimiz kısım ise gideceğiniz mekanın fiyat listesini size sunması. Bu şekilde daha önce ziyaret etmediğiniz bir Restaurant’a gitmeden önce fiyatları inceleyebilir ve beklemediğiniz bir hesap ile karşılaşma durumundan kurtulursunuz.
Ayrıca Zomato ekibi oldukça sempatik ve samimi olması nedeniyle size bir uygulamadan çok yardımcı bir dost niteliğinde yansıyor. Üye olup ziyaret ettiği yerler hakkında yorumlar yazıp resim gönderen kullanıcılarına bazı aralıklarda güzel sürprizler yapmayı ihmal etmiyor 🙂

7- BeFunky

BeFunky
Resim düzenleme için yüzlerce farklı uygulama bulunmakta. Bunlar arasında bizim en beğendiklerimizden birisi “BeFunky”. Ücretli bir çok uygulamanın vermiş olduğu hizmeti size ücretsiz sunuyor, farklı filtreleri ile ilginç çalışmalar oluşturma şansı buluyorsunuz.

8- Mobiett

mobiett
IETT tarafından yayınlanan uygulama otobüs ile seyahat eden kullanıcılarına beklediği otobüsün hangi saatte geleceğinden, ne kadar mesafe uzaklıkta olduğuna kadar tüm detayları sunuyor.

9- Google Çeviri

Google-çeviri
Her telefonda olması gereken uygulamalardan birisi olan “Google Çeviri” istediğiniz her dilde bilmediğiniz kelimelerin çevirisini yapıyor. Yeni güncelleme ile birlikte gönderdiğiniz görselden dahi çeviri yapabilen uygulama rakipleri arasında en iyisi diyebiliriz.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir