Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Evde Besleyebileceğiniz Köpek Cinsleri
Evde Besleyebileceğiniz Köpek Cinsleri
Konuyu puan verin

Evinizde köpek beslemeyi düşünüyorsanız fakat hangi ırktan bir köpeğin daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız 8 adımda evde besleyebileceğiniz köpek cinslerini sizin için derledik

1. Malta Köpeği

malta terrier

Evde ve ya bir apartman dairesinde beslemek için genellik küçük cinsteki köpekler tercih edilir. Bu akıllı bir tercihtir. Küçük köpek cinslerinden olan Malta Köpeği evde beslenmesi gayet uygun olan bir cinstir. En güzel yanlarından biri tüylerinin çok dökülmemesidir. Ayrıca fazla ses çıkarma alışkanlığı olmayan bu cins sürekli insanların yanında olmak ister

2. Boston Terrier

boston terrier
Bu cins ise yine küçük köpek cinslerindendir. Evde köpek besleyenlerin ilk tercih ettiği cinlerden olan Boston Terrier cinsi kısa ve kolay dökülmeyen tüyleri ile güzel bir görünüme sahiptir. Küçük yaştaki insanlarla iletişimi çok kuvvetli olan Boston Terrier’ler çocuklu evlerde rahatlıkla beslenebilmektedirler.

3. Pekinez

Pekinez
Pekinez’ler sıcakkanlı oyun oynamayı çok seven köpeklerdir. Benimsediği insanı oldukça koruma içgüdüsüne sahip olan bir cinstir. Evde beslenmek için biraz eğitim alması gerekebilir. Ama alıştıktan sonra evde bir Pekinez’le yaşamak hiç de zor sayılmaz. Birkaç hafta aralıklarıyla tüyleri taranırsa tüy dökmesi de büyük azalış gösterecektir.

4. Shih Tzu

shih tzu
Bu cins köpekler insanlarla inanılmaz derecede iletişim kurabilirler. Dost canlısı yapıları onları eşsiz kılmaktadır. Küçük çocuklarla da iyi geçinen Shih Tzu’lar evde beslemek için çok yerinde bir tercih olabilir. Belli aralıklarla tımar edilirse tüyleri de büyük sıkıntı çıkarmayacaktır. Oldukça sevecen olan bu küçük dostlar soylu köpek cinsleri arasındadır.

5. Pomeranya

pomeranya
Pomeranya’lar oldukça sevimli bir görünüme sahiptirler. Uzun ve parlak kahverengi tüyleri onları çok güzel göstermektedir. Fakat havlamayı severler. Bu yüzden gürültü ile alakalı bazı soru işareti yaratıyorlar. Diğer küçük cins köpeklere göre daha fazla tüy dökebiliyorlar.

6. Pug

Pug
Bu cins evde köpek besleyenler arasında oldukça yaygıdır. Kısa olan boyları ve kırış kırış yüzleriyle Pug’lar gayet iyi bir arkadaş olabilir. Ama inatçılık yapma ihtimalleri vardır ve gece uykuları bir miktar gürültülü olabilir.

7. Dalmaçya Köpeği

dalmaçya köpeği
Adını Hırvatistan’ba bulunan Dalmaçya bölgesinden alan bu köpek cinsi tarihte birçok alanda farklı konularda yardımcı olarak beslenmiştir. Kısa tüyleri olması nedeniyle tüy dökmezler, çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve oyun oynamayı çok severler. Kulübede beslenebilecek bir tür değildir, evinizde yakın bir dostluk kurabileceğiniz zeki bir köpek cinsidir.

8. Golden Retriever

golden retriever
Ülkemizde en çok beslenen köpek cinslerinden birisi olan Golden Retviever aile içerisinde sizinle bir bireymiş gibi davranır ve çok uyumludur. Her zaman sosyal olan Golden Retriever’lar oldukça sabırlıdırlar ve çocuk bakıcılığından görme engelli kişilere kadar her alanda yardımcı bir dosttur.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir