Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Beşiktaşta Bulunan En iyi Kahvaltıcılar
Beşiktaşta Bulunan En iyi Kahvaltıcılar
5 (100%) 1 oy verildi

Bir önceki yazımızda size Kadıköy’deki en iyi kahvaltıcılar’dan bahsetmiştik ancak kahvaltı denildiğinde akla gelen ilk yer aslında Beşiktaş. Kahvaltıcılar sokağı diye bir sokağa bile sahip olan Beşiktaş; hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam kahvaltı yapmak için doğru yer. Beşiktaş’ın en iyi kahvaltı mekanlarını 8 adımda derledik.

1- Çakmak Kahvaltı Salonu

Çakmak Cafe Kahvaltı
Beşiktaş’ın en eski ve en rağbet gören kahvaltıcılarından biri Çakmak. Erzincanlı Mehmet Çakmak’ın işlettiği Çakmak Kahvaltı Salonu’nun en özel ürünleri bal, kavurma ve tulum peyniri. Güzel olmalarının sebebi ise sanıyoruz ki Erzincan’dan geliyor. Mekanın çok sevilen diğer bir lezzeti menemen. Tabi ki Beşiktaş kahvaltılarının vazgeçilmez lezzeti pişi de burada mevcut. Fiyat olarak da oldukça uygun olan mekanı boş bulmak zor ama mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

Adres: Sinanpaşa Mah. Çelebioğlu Sokak No: 8

2- Reçel Türevleri

Reçel-türevleri
Kahvaltıda reçel yemeyi sevenlerdenseniz burası tam size göre. Sabah 07:30’dan akşam 17:00’a kadar açık olan mekan envai çeşit reçel seçeneği sunuyor. 41 farklı reçel seçeneğinin bulunduğu mekanda bilinen reçel türlerinin yanı sıra patates reçeli, soğan reçeli, havuç reçeli gibi farklı reçel türleri de var. Omletleri de gayet lezzetli olan mekanda keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.
Adres: Sinanpaşa Mh., Şair Veysi Sk. No:1

3- Pişi

Pişi-Kahvaltıcı
Beşiktaş kahvaltılarının vazgeçilmez lezzeti olan hamur kızartması pişiden adını alan Pişi, Beşiktaş’ın en güzel kahvaltı mekanlarından biri. Direc-t grubunun davulcusu Özgür Peştimalci’nin kardeşi ile birlikte açtığı ve Beşiktaş’ta pişi geleneğini başlattığı mekan farklı çeşitlerdeki pişileri ve lezzetli hamburgerleri ile ünlü.
Adres: Çelebioğlu Sok. No:14/B

4- Cafe Faruk

cafe-faruk
06:30 – 18:00 arası hizmet veren Cafe Faruk, mekan sahibinin tost yapıp satmasıyla başlamış önce. Şimdi ise kahvaltıların vazgeçilmez mekanlarından. Cafe Faruk’un en sevilen lezzeti ise menemen. Farklı menemen çeşitleri sunan Cafe Faruk diğer lezzetleri ile de gözde.
Adres: Ihlamurdere Cad./şair Veysi Sok. 4/E-F

5- Bikahvaltı

kahvalti5
Yine kahvaltıcılar sokağında yer alan bir kahvaltıcı daha. Omletleri ve taze kahvaltılıkları ile öne çıkan mekanda da Beşiktaş kahvaltı klasiği pişi bulmak mümkün. Fiyatları ile oldukça uygun olan Bikahvaltı’da lezzetli kahvaltılar yapabilirsiniz.
Adres: Ihlamurdere Cad./çelebioğlu Sok. No:21 D:23/b

6- Fiskos Cafe

Fiskos-Kahvaltı-Cafe
20 yıllık masa sandalye dükkanı kapatarak kahvaltı dükkanı açan Nilgün Hanım’ın işlettiği Fiskos Cafe’nin kahvaltı gözdesi ekşimik. Tereyağlı biber kavurmasına verilen isim olan ekşimik kahvaltıda farklı lezzet arayanlar için ideal. Mekanın ayrıca gözlemeleri de çok lezzetli.
Adres:  Şair Veysi Sok. No:4

7- Cumbalı Kahvaltı

Cumbalı-Kahvaltı
Kahvaltıcılar sokağının bir yan sokağında bulunan cafe, konum olarak daha sakin. Mekanın en güzel yanı ise kahvaltı tabaklarını dost tabağı ve aşk tabağı gibi isimlerle isimlendirmiş olmaları. Sessiz, sakin ve keyifli bir kahvaltı yapmak istiyorsanız Cumbalı Kahvaltı önerimiz.

Adres:  Ihlamurdere Cad. Alaybey Sokak No:7

8- Saklı Bahçe Cafe&Kahvaltı

Saklı-Bahçe-beşiktaş
Ben kahvaltımı yeşillikler arasında, huzurla, keyifle yapmak istiyorum diyorsanız işte size Beşiktaş’ın orta yerinde saklı bir bahçe! Bir kahvaltıdan beklediğiniz tüm lezzeti size sunacak olan Saklı Bahçe, pazar sabahlarınızın vazgeçilmezi olabilir…
Adres: Sinanpaşa Mh., Köşeli Sk. No:1


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir