Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Whatsapp Nasıl Kullanılır ?
Whatsapp Nasıl Kullanılır ?
Konuyu puan verin

Akıllı telefonların yaygınlaşarak cebimizdeki yerini almasıyla birlikte SMS kullanımının yerini anlık konuşma uygulamaları aldı. Dünya üzerinde 600 milyon kullanıcısı olan “Whatsapp” uygulamasını ilk defa indirenler için  inceledik ve tüm detayları “7 adımda Whatsapp Nasıl kullanılır” başlığı ile sizler için hazırladık.

1– Whatsapp Nasıl İndirilir ?

WhatsApp
Whatsapp kullanım amacı olarak ilk defa sadece akıllı cep telefonları ile kullanılabilen bir uygulama olarak piyasadaki yerini aldı. Whatsapp uygulamasını cep telefonunuza indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Android işletim sistemi kullanıcıları için Whatsapp indirebilinecek adres : Whatsapp Android Uygulama Sayfası
iOS işletim sistemi kullanıcıları için Whatsapp indirebilinecek adres         : Whatsapp iOS Uygulama Sayfası
Yukarıda yer alan alana tıklayan kullanıcılar indirme bağlantısını kullanıp yönergeleri takip ederek cep telefonlarına uygulamayı indirebilirler.

2- Whatssap Kurulumu

Whatsapp-doğrulama

Detaylı incelemek için resmin üstüne tıklayınız

Whatsapp uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra açılan ilk ekranda sizin telefon numaranızı isteyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu alana cep telefonu numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen kodu ilgili alana yazarak numaranızı doğruluyor ve Whatsapp kurulumunu tamamlamış oluyorsunuz.

3– Diğer detaylı Düzenlemeler

Detaylı incelemek için resmin üstüne tıklayınız

Uygulamada Profil resmi düzenleme, kişisel ileti yazma, son görülme izni gibi birçok seçenek sunulmaktadır. Bu düzenlemeleri Ayarlar kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca konuşma ekranında arka planda yer alan görseli yine bu adres aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

4 – Whatssap Konuşma Ekranı Detayları

whatsapp-sohbetKonuşma ekranına giriş yaptığınızda sade bir arayüz sizi bekliyor. Mesaj göndermek istediğiniz arkadaşınıza iletinizi beyaz alana yazarak gönderebilir, dilerseniz sesli olarak mesajınızı “Mikrofon” ikonuna tıklayarak iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile İnternet üzerinden Whatsapp aracılığı ile arkadaşınızla konuşabilirsiniz. Fakat bu konuşma işlemi İnternet üzerinden yapılması nedeniyle İnternet paketi düşük olan kullanıcıların kullanmasını pek tavsiye etmiyoruz.

5 – Whatssap Kullanıcı Engelleme


21080506-tr-01
Size mesaj göndermesini istemediğiniz kişileri Whatssap uygulamasında engelleyerek sizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz. Bu düzenlemeyi; “Ayarlar > Gizlilik > Engellenenler” kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

6– Whatssap Web

Whatsapp-onlineBilgisayar üzerinden konuşmanıza devam etmek istiyorsanız https://web.whatsapp.com/ adresinden telefonunuzdaki “QR” kodunu okutarak giriş yapabilirsiniz. Şuan Whatssap Web uygulamasından maalesef iOS kullanıcıları yararlanamamaktadır.

7– “Bonus” Eğlenceli Whatssap Durum Güncellemeleri

whatsapp-durumları

Program anlık olarak sizin ileti yazarak durumlarınızı diğer kullanıcıların görebileceği bir alanı sizlere sunmakta. Whatssap için kullanabileceğiniz eğlenceli ve ilgi çekici durumları sizler için derledik.

 • Plastik top kadar kıvrımsız beyniyle akıl vermeye çalışanlar var
 • “yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak.”
 • “…’iyi ki’lerinle güçlenir,’keşke’lerinle tükenirsin”
 • yazıyor…
 • işindeyim, gücümdeyim.
 • Stabil
 • Oldu o zaman
 • herkesin hayatına kime karışamaz
 • tabii olum manyak mısın?
 • durumumuz yoktu yazamadık gardaş
 • sen çevrimiçi ben çevrimiçi niye yazmıyorsun canımın içi…
 • gündüz meşgul, akşam yorgun
 • evrensel düşün lokal davran
 • günde 1 ₺ karşılığında burada sizin reklamınız durabilir


Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir