Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Yüz Yogası
Yüz Yogası
Konuyu puan verin

Yüz yogası hakkında merak ettiğiniz konular, resimli yüz yogası hareketleri ve tüm detaylar 6 adımda sizlerle

1- Yüz yogası başlangıç

yuz-guzelligi-icin-yuz-yogasi
Masaj uygulamaları şeklinde yapılan hareketler ile alın bölgesinden başlanarak aşağı doğru uygulama yapılır. 4 parmak yardımı ile alın bölgesinden başlanarak hafif basınç uygulanır. Bu bölgede dairesel hareketler yapılır. Ardından iki elin orta parmakları kullanılarak aşağıdan yukarıya doğru uygulama yapılır. Bu uygulama sayesinde yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar zamanla kaybolacaktır. Bu uygulama ile daha genç bir cilde sahip olmak mümkündür.

2- Yanak bölgesi uygulama

Yoga
Başlangıç aşamasından sonra yanaklara geçilir. Yanak bölümüne uygulama yapılması için öncelikle ellere krem sürülür. Ellerle yanak bölgesi kavranarak masaj şeklinde uygulama yapılır. Bu sayede yüzde bulunan kaslar gerdirilerek daha genç bir cilde sahip olunur. Masaj yapılırken uygulama ile yukarı doğru çekim yapılır.

3- Göz çevresi için yoga uygulaması

Yüz yogası
Göz çevresinde uygulanacak olan yoga için iki elin işaret parmağı ile gözler açılır. Bu hareket ile yapılan işlem 5 saniye boyunca yapılır ve bırakılır. Bu hareket 3 defa tekrarlanır ve bu sayede göz çevresinde oluşan kırışıklıklar önlenmiş olur. Hareketi uygularken özellikle direk karşıya bakılması gerekir.

4- Dudak yogası

dudak yogası
Yüz yogası yapılırken dudaklar için de uygulama yapılır. Dudaklarının daha kalın olmasını isteyenler bunun için dudaklarının arasına kalem alarak çevrilmeye çalışılır. Bu sayede bir süre sonra dudaklar daha kalın bir hale gelir.

5- Yüz yogası uygulaması
kaz ayağı hareketleri

Yüz yogası günde en az üç kez uygulanmalıdır. Bu sayede daha genç ve gergin bir cilde sahip olunabilir.

6- Yüz yogasında dikkat edilmesi gerekenler

Yüz-Yogası2
Yapılacak hareketlerin doğru olması gerekir. Aksi durumda yüzde farklı şekillendirmeler yapılmış olunur. Aynı zamanda her yere aynı basınç uygulanmalıdır. Uygulama yapılırken basınç uygulamasının hafif olması gerekir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir