Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Suya Düşen Telefonu Kurtarma
Suya Düşen Telefonu Kurtarma
5 (100%) 1 oy verildi

Cep telefonlarının hayatımızı kolay hale getirirken, bazen çeşitli problemlere neden olduğu ya da yere, suya düşerek darbe aldığı gerçeği de unutulmamaktadır. Suya düşürülen telefon için ilk müdahalenin ne olması gerektiği ve neler yapılacağı bu bağlamda önem taşımaktadır. 6 adımda, suya düşen telefona yapılması gerekenler sıralanmaktadır.

1. Hızlı Davranmak

suya-düşen-telefon

Suya düşürülen cep telefonuna ‘acaba çalışıyor mu, ne yapacağım şimdi’ demek yerine, mümkün olan en kısa sürede sudan çıkarmak yapılacak ilk ve en önemli adım olarak değerlendirilmektedir.

2. Ayrılabilen Parçaları Sökmek

Telefon sudan çıkarılıp, kapatılmasının ardından, bir an önce ayrılmaya imkan veren bütün parçalar bir bir sökülmekte ve temiz bir bez ya da havlu yardımıyla suyun gittiğine emin oluncaya kadar kurutulması gerekmektedir.

3. Gövdeden Kalan Suyu Çıkarmak

Bir el süpürgeniz var ise, telefonun gövde kısmına tutarak düşük devirde kalan suyun süpürgeye çekilmesini sağlamak da akıllı bir davranış olarak 3. sırada gelmektedir.

4. Kurutma İşlemi

Süpürge işlemini yaptıysanız, sonraki aşama olarak saç kurutma makinesi yardımı ile bütün parçaların kurutulması ve su kalmadığından emin olunması gerekmektedir. Fazla ısı ve yüksek devirde çalıştırılmamasına ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

5. Pirinç İçinde Bekletmek

Her ne kadar kulağa tuhaf gelse de, pirincin olan nemi çektiği burada da kanıtlanmaktadır. İçerisinde telefonu 7-8 saat bekletmek sureti ile bütün nem ve rutubetin gittiğinden emin olunmaktadır.

6. Teknik Servis ve Özel Bakım

Bütün aşamalar su dökülen bir telefon için olduğu gibi, her şeyi yaptıktan sonra dahi sonuç alınmadıysa, teknik servise başvurmak daha akıllı bir seçim olarak gözükmektedir.

Adımları gerçekleştirirken zamanla yarıştığınızı ve telefonu kurtarmak adına bir an önce davranmanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir