Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Sivilcelerden Kurtulma
Sivilcelerden Kurtulma
Konuyu puan verin

Vücudunuzda ortaya çıkan ve sizi son derece rahatsız eden sivilcelerden kurtulmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil, önemli olan doğru yöntemi uygulamak. Sivilcelerden kurtulmak için en etkili yöntemleri 6 adımda sizler için sıraladık

1. Limon ile sivilcelerden kurtulma

limon sivilcelerden kurtulma
Sivilce sorunu özellikle ergenlik döneminde oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durumda oluşan sivilceler kurtulmak için farklı yollar denenebilir. Yağlı ciltlerde rastlanılan sivilcelerden kurtulmak için limon oldukça etkili bir çözümdür. Limonu yüzünüze sürdüğünüzde sivilcelerin azaldığını göreceksiniz. Biraz acıtan bir yöntem olabilir ama oldukça etkili sonuçlar verecektir.

2. Nane suyu ile sivilcelerden kurtulun

sivilce tedavisi
Nane suyu sivilcelerin yok edilmesi konusunda yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede sizlerde evde yaptığınız bu uygulama ile sivilce izlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kullanmak isteyenler taze nane ezilerek suyunu çıkartarak ve yatmadan önce cilde uygulamaları gerekir.

3. Ihlamur ile sivilcelere veda edin

Sivilcelerden kurtulma yöntemleri
Ihlamur sivilcelerden kurtulmak için kullanabileceğiniz yöntemler arasında bulunur. Normal çay demler gibi demlemeniz durumunda pamuk yardımı ile cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Oldukça basit bu uygulama ile sizde sivilcelerinden kurtulabilirsiniz.

4. Sarımsak ile sivilce sorununa son verin

Sarımsak kokusu nedeni şekilde tercih edilmese de doğal antibiyotiktir. Sivilcelerinden aramasak sayesinde kurtulmanız mümkündür. Bunun için sivilce oluşumu başladığında bir diş sarımsağı ortadan keserek bölgeye uygulamanız yeterlidir. Bu sayede kuruyacak ve oluşum sona erecektir.

5. Salatalık suyu ile sivilcelerden kurtulma yöntemi

Salatalık cilde parlaklık vermesinin yanında sivilce sorununuza da çözüm olmaktadır. Bunun için bir salatalığı püre halinde getirerek suyunu süzmeniz ve düzenli olarak uygulamanız gerekir. bu sayede hem sivilcelerden kurtulabilir hem de daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

6. Domates ile sivilcelerinden çözüm bulun

Domates püresi yaparak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Aynı zaman da siyah noktalar üzerinde de oldukça etkilidir. Domatesi püre haline getirdikten sonra cildinize


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir