Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Saç Örgüsü Modelleri
Saç Örgüsü Modelleri
Konuyu puan verin

Bir kadına ilk baktığınızda en çok dikkat ettiğiniz yerlerden birisi saçlarıdır. Yüz tipinize ve stilinize uygun saç modelinizi uyguladığınızda ortaya oldukça ilgi çekici bir görüntü çıkabilir. Evde yapabileceğiniz saç örgüsü modelleri arasında en güzellerini sizler için sıraladık.

1. Balıksırtı örgü

balıksırtı saç örgüsüEn çok tercih edilen saç örgüsü modelleri arasında yer alan Balıksırtı örgü modelidir. Saçlarını örmek ve bu şekilde kullanmak isteyenler günlük yaşamlarında özellikle sıcak havalarda hem tarz olmak hem de rahat etmek için balıksırtı örgü modelini tercih edebilirler. Balıksırtı için öncelikle saçlarınızı tepe kısımdan başlayarak örmeniz gerekir. Biraz zorlayıcı olsa da sonuç oldukça şık duracaktır. Tepeden ayrılan üç parça saç ile örgü başlanır. Bu şekilde diğer saçlarda bu saçlara eklenerek tamamı örülür.

2. Şelale saç örgü modeli

şelale saç örgüsü modeliŞelale saç örgü modelinizi saçınızın istediğiniz kısmına uygulayabilirsiniz. Ön kısımlardan başlayarak arkaya doğru örerek şık bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Ön kısımdan aldığınız bir parça saçı üç parçaya ayırın ve örmeye başlayın. Örerken bir parçayı bırakarak onun yerine başka bir parça saç almanız gerekir. Bu şekilde bıraktığınız parçalara aşağıya doğru şelale görünümü sağlayacaktır.

3. Yandan gevşek örgü

saç örgüsü modelleriSaçını yandan örmek isteyenler için yandan gevşek örgü iyi bir seçim olabilir. Bunun için saçınızı balıksırtı örer gibi örmeye başlayarak yana doğru alın. Örmeye devam ederken sıkı olmayacak şekilde örgüyü tamamlayın.

4. İki yandan örgü

iki yandan saç örgüsüÖzellikle çok fazla tercihe edilen iki yandan ayrı ayrı örgü de kolaylıkla evde yapılabilir. Balıksırtı şeklinde yapılacak örgü için öncelikle saç ortadan ikiye ayrılır. Bu sayede iki ayrı tarafta balıksırtı örgü yapılarak hoş bir görünüm sağlanır.

5. Taç şeklinde şelale saç örgüsü

taç şelale saç örgüsü modelleriTaç şeklinde şelale örgü için önden başlayarak saçın şelale örgü şeklinde örülmesi gerekir. Örgüden bırakılan saçlar arkaya doğru şelale görünümü sağlayacaktır. Bu sayede ön kısımda bir taç görüntüsü oluşturulmuş olacaktır.

6. İki yandan ve ortadan örgü

saç modelleriÖzellikle saçlarını arkada olmasını isteyenler ön kısımdan başladıkları az bir parça saç örgüsünü iki yandan aynı şekilde yaparak bir de ortadan aldıkları daha büyük saç parçası ile düz örgü yaparak ortada birleştirebilir. Saç örgüsü modelleri arasında yapımı en çok zahmet isteyenlerden birisidir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir