Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Saç Kırıklarına Çözüm
Saç Kırıklarına Çözüm
Konuyu puan verin

Günümüz zorlu yaşantısı, çevre etkenleri ve gereken bakımı göstermemek ile sonuçlanan saç kırıkları, çözüm arayanlar ve bu sıkıntı ile baş etmeye çalışanları yakından ilgilendirirken, bunlarla başa çıkmak için gereken yollar 6 adım olarak nitelendirilmektedir.

1. Bakım ÜrünleriSaç

Kişinin yalnızca kendi saç tipine uygun olan saç bakım ürünleri tercih etmesi ve bu doğrultuda uzmanlardan yardım olarak danışması önerilmektedir. Aksi takdirde kırık sorununu çözmek yerine daha çok saçı yıpratma sürecine sokmaktadır.

 2. Vitamin ve Mineraller

Saç için önerilen vitamin ve mineral kürleri ve ürünleri, saç kırıklarının tedavisinde kullanılırken, saçı yeniden yapılandırmaya yönelik çözümler sunmaktadır.

3. Saç Maskeleri

Evde uygulanacak olan saç maskeleri ve kürleri, İnternet üzerinden bulunması kolay olduğundan evde herkes tarafından yapılmakta ve güzel sonuçlar vermektedir. Saça uygun olan malzemelerin kullanılması, saçı aşırı kurutmak ve aşırı yağlanmanın önüne geçmektedir.

4. Kimyasal İşlemler Saç bakımı

Boya işlemleri ve diğer kimyasal işlemlerinin mümkün olduğunca az uygulanması, saçın sağlığı ve kırıkların azalması yönünden etkili bulunmaktadır.

5. Saç Yıkama

Aşırı saç yıkamadan kaçınılması ve bunun saçı kurutup kırıkları arttıracağının unutulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde yıpranan saçın kırıklar ile birlikte kopup gitmesi kaçınılmaz olmaktadır.

6. Saç Kesimi

Saç kesiminin düzenli ve uygun bir şekilde yapılması, görüntü olarak saç kırıklarının verdiği psikolojik durumu da düzeltirken, saça canlılık ve bakımlı görünmenin kapılarını açmaktadır.
Saç bakımın, özellikle kadınlar için önemli olduğu göz önünde bulundurulacak olursa, kimyasala maruz kalması ve uygun olmayan saç ürünlerinin tercihiyle kötü sonuçlar doğmaktadır. Yalnızca saç tipine en uygun ürünün tercih sebebi olması, saçın aşırıya kaçacak kadar yıkanmaması, maske uygulanması ve düzenli kesim yapılması, sağlıklı ve kırıksız bir saç için ideal görünmektedir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir