Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Konuyu puan verin

Bayanlar için en önemli konular arasında makyaj yer alır. Makyaj yapmanın püf noktalarını 6 adımda sizler için derledik.

1. Öncelikle cildinizi pürüzsüz hale getirin

Makyaj2
Makyaj bayanların doğru teknikler ile yapması durumunda daha hoş görünmelerine yardımcı olacaktır. Bunun için öncelikle cildinizi pürüzsüz bir hale getirmeniz gerekir. Bunun için cildinize uygulayacağınız fondöten için uygun bir seçim yapmanız gerekir. Fondöten ile yüzünüzün tamamını pürüzsüz bir hale getirdiğinizde makyaj için hazır olmuş olacaktır.

2. Pudra ile cildinizi matlaştırın

Pudra makyajın olmazsa olmaları arasında yer alır. Yüzünüzün matlaşmasını sağlar. Bu sayede Kullandığınız fondöten de sabitlenmiş olacaktır. Size uygun pudra seçimi yaparak mutlaka uygulayın.

3. Allık kullanımı

Makyajınızın sizi daha hoş göstermesini istiyorsanız mutlaka allık kullanmanız gerekir. Allık yüzünüzün daha canlı gözükmesini sağlar. Allığı sürerken yüzünüzün şekline uygun bir biçimde sürmeniz daha hoş bir görünüm sağlar.

4. Rimel kullanın

Rimel
Daha derin ve anlamlı bakışlar için rimel kullanın. Bu sayede kirpiklerinize istediğiniz şekli verebilir daha hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Makyajınızda mutlaka rimel kullanmalısınız. Aksi durumda yorgun bakışlarınız makyajınız iyi olsa da eksik görünmesine neden olacaktır. Canlılık katmak için rimel kullanımına dikkat etmeli ve doğru teknikler ile kullanılmalıdır.

5. Göz kalemi ya da eyeliner olmadan olmazMakyaj

Göz yapınıza göre makyaj yaparken mutlaka uygun bir göz kalemi ile gözlerinizin belirginliğini arttırmanız gerekir. Aynı şekilde istendiği durumda eyeliner ile de gözlerdeki bakışlar kışkırtıcı bir hale getirilebilir.

6. Rujdan  vazgeçmeyin

Dudaklar makyaj yaparken belirgin hale getirilmelidir. Makyajınızı tamamlayacak olan bir renk seçimi ile dudaklarınızı ön plana çıkartabilir ya da farklı alanların ön plana çıkması için kullanabilirsiniz. Doğru renk seçimi ruj kullanımında oldukça önemlidir. Teninize uyan renkleri günlük makyajlarınızda rahatlıkla kullanırken daha koyu renkleri gece makyajlarında tercih edebilirsiniz.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir