Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Göbek Eritme Hareketleri
Göbek Eritme Hareketleri
Konuyu puan verin

Göbek bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçisiniz ve göbeğinizi eriterek daha fit hale gelmek mi istiyorsunuz? Göbek bölgesinde yer alan fazlalıklardan kurtulmak için göbek eritme egzersizlerini uygulayarak vücudunuzu istediğiniz fit görünüme sokabilirsiniz.

Malum yaz ayı geldi. Uzun ve soğuk geçen bir kış mevsiminin ardından plajlarda boy göstermek isteyen bütün hanımlar ve beyler kıştan kalma göbeklerini nasıl eriteceklerini düşünmeye başladılar. Biz de sizin için adım adım göbek eritme hareketleri ve egzerislerini çıkardık. Eğer yaz ayında göbeksiz fiziğinizle herkesi büyülemek istiyorsanız okumaya devam edin.

1. Timsah Yürüyüşü Pozisyonu

Timsah-yürüyüşüKendinize 10-20 metre düz mesafe bırakın. Yürüme alanınızdaki bütün engelleri kaldırın. Şınav pozisyonu alarak ayaklarınızı kıpırdatmadan ellerinizle yürüyün. Ayaklarınızı sürükleyin. 90 saniyede bir mola verebilirsiniz.

2. Walkout Push-Up (Şınav Pozisyonunda Ellerin Üzerinde İlerleme)

indirKlasik şınav pozisyonu alın ve ellerinizi omuz hizanızdan 1-2 santim önde tutun. Bacaklarınızı yerden hareket ettirmeden ellerinizin üzerinde gücünüzün ve esnekliğinizin yettiği kadar ilerleyin. Ardından ellerinizle geri geri gelin. Bu hareketi 10-12 kez tekrarlayın.

3. Çapraz Mekik Hareketi

göbek-eritme-egzersizleriMekik pozisyonu alın. Sağ elinizi şakağınıza koyun ve dirseğinizi açın. Nefes alın. Nefesinizi verirken sağ omzunuzu yerden kaldırın, karnınızı iyice sıkarak sola doğru eğilin. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden hareketi en az iki defa tekrarlayın.

4. Ayaklar Havaya

göbek-eritmeTopuklar havada kalacak şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı dik konumda kalmak koşuluyla havaya kaldırın. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırın ve yavaşça indirin. Bir sette 15-20 defa aynı hareketi tekrarlayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

5. Destekli Crunch

Yere sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı bir desteğin üzerine uzatın. Ellerinizi göğsünüzde veya başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızın pozisyonunu bozmadan, yerden 10-15 cm omuzlarınızı kaldırın. Karın kaslarınızda baskı hissetmeniz, hareketi doğru uyguladığınızın göstergesi olacaktır.

6. Yürümek

Düzenli yapacağınız yürüyüşler ile fit kalmak çok kolaydır. Günde 5 km yürüyeceğiniz yol size göbeksiz bir yazın kapılarını açmaya yetecektir.

Bonus! Resimli Göbek Eritme Hareketleri

 


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir