Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Yöntemleri
Konuyu puan verin

Dişlerinizin daha beyaz görünmesini ister misiniz? Doğal yöntemler ile dişinizi daha beyaz hale getirebileceğinizi diş beyazlatma yöntemleri ile sağlıklı bir şekilde dişlerinizde daha beyaz tonlara ulaşabilirsiniz. 6 adımda en iyi diş beyazlatma yöntemlerini derledik.

1. Çilek ile dişlerinizi daha beyaz yapabilirsiniz.Çilekle diş beyazlatma

Dişlerinizi beyazlardan için olgun bir çileği püre halde getirerek fırça yardımı ile uygulamanız yeterli olacaktır. Bu kürü haftada bir kez uygulanarak daha beyaz ve parlak dişlere sahip olunabilir.

2. Karbonat ile diş fırçalayın

Dişleriniz beyazlatmak isteyenler 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limon suyunu karıştırarak hazırlanan karışımı diş fırçası yardımcı ile dişlere uygulamak daha beyaz dişlere sahip olabilirler. Hafta da bir kez uygulanması yeterli olacaktır. Aynı zamanda bakterilerin yok olmasını da sağlayacaktır.

3. Adaçayı ile Diş beyazlatma

Karbonatla Diş beyazlatma yöntemi
Adaçayı ile dişlerini beyazlatmak isteyenler öncelikle dişlerini fırçalamaları gerekir. Ardından 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı ada çayı ve 1 çay kaşığı tarçın bir kabın içinde karıştırılır. Bu karışım dişlere bir hafta boyunca gece yatmadan önce uygulanır. Bu sayede daha beyaz dişlere kavuşulur.

4. Tuz ile daha beyaz dişler

diş beyazlatma yöntemleri
Dişleri beyazlatmak için evde bulunan ürünler ile hazırlayacağınız karışımlar etkili olacaktır. Bunun için evinizde bulunan tuz beyazlatmak konusunda sizlere etkili sonuç almanızda yardımcı olacaktır. 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kasığı tuz ve 1 çay kaşığı sirke bir kase de karıştırılarak hazır hale getirilir. Karışım diş fırçası ile dişlere uygulanır. Kısa süre sonra dişlerde etkili bir beyazlama sağlanır.

5. Gliserin ile diş beyazlatma

Bunun için öncelikle dişler fırçalanırken ve bol su ile yıkanır. Fırçalama yapıldıktan sonra fırça üzerine damlatılan iki damla gliserin dişlere uygulanır ve daha sonrasında bol su ile yıkanır. Bu işlem sayesinde diş etlerinde bulunan bakterileri öldürme içinde kullanılır.

6. Taze sebzeler ile beyazlatma yöntemi

diş beyazlatma
Taze sebzeler dişleri beyazlatma konusunda etkili seçenekleri arasında yer alır. Havuç, salatalık, brokoli gibi taze sebzeler dişe sürülerek etkili beyazlatma sonuçları alınabilir.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir