Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Konuyu puan verin

1. Cilt beyazlatıcı krem ile daha beyaz ciltlere sahip olun.

Cilt beyazlatıcı kremi hazırlamak için öncelikle 2 çay kaşığı lavanta yağı, 1 adet yumurta akı ve 2 çorba kaşığı fasulye ununa ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri bir kap da karıştırarak oluşan karışım cilde sürülür. 10 dakika beklenerek temizlenir.

2. Limon maskesi ile daha beyaz ciltler

Limon pek çok konuda yardımcı olduğu gibi bu durumda da ihtiyacınız olan beyazlığı sağlayacaktır. Öncelikle 1 tatlı kaşığı elma suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 su bardağı suya ve 1 yemek kaşığı ıhlamura ihtiyacınız olacaktır. Suyu kaynatarak içine ıhlamuru ilave edin ve demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra içine diğer malzemeleri de koyarak bir hafta boyunca her gün cildinize uygulayın.

3. Yoğurt ve bal maskesi

1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile evde hazırladığınız maske sayesinde daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz. İki malzeme birbirine karıştırılarak cilde uygulanır.

4. Limon ile daha beyaz bir cilt

Bir limonu ortadan ikiye bölerek cildinize uygulayın. Bu yöntemi düzenli olarak kullandığınızda cildinizin renginde açılma olacaktır.

5. Doğal yoğurt ile uygulama

Daha beyaz bir cilt isteyenler bunun için evde doğal ürünlerden faydalanarak daha beyaz bir cilde sahip olabilirler. Doğal yoğurt ile cildinize masaj yaparak 20 dakika bekletebilir ve ardından süt ile temizleyerek daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz. Son aşama da yüzünüzü ılık su ile durulayın.

6. Bal ve limon mucizesi

Bir kaşık bal ve bir kaşık limon suyunu bir kasede iyice karıştırarak bir karışım hazırlayın. Bu karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekletin. Daha sonra temizleyin.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir