Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma
Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma
Konuyu puan verin

Cep telefonlarının hayatımıza iyice girdiği ve elden düşmediği şu günlerde, batarya problemleri ve telefon şarjlarının kısa sürede bitmesi, en büyük sorun olarak telefon piyasası gündemine oturmaktadır. Hemen biten şarj sürelerini uzatmak için izlenilmesi gereken birtakım yollar sağlanırken, bunlar 6 adımda kullanıcı için sıralanmaktadır.

1- Ekran

Şarj süresi uzatma
Ekran parlaklığı ve ışık değerlerinin minimum konuma getirilmesi başlangıç olarak güç tasarrufu yapmaya yardımcı olmaktadır.

2- Otomatik Döndürme

iphone döndürme
Ekrandaki video ve fotoğrafları görüntülerken işe yarayan otomatik döndürme özelliği, telefonun batarya güç durumunu büyük oranlarda düşürmektedir. Kapalı olması faydalı ve batarya tasarrufu sağlamaya yönelik gözükmektedir.

3- Animasyonlar ve Duvar Kağıtları

Telefon animasyon
Tercih edilecek duvar kağıtlarının, animasyonlu ve çok canlı renk içerikli olanlardan olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Bunlar güç seviyesini azaltan etkenler arasında başı çekmektedir.

4- İnternet ve Kablosuz Bağlantılar
akıllı telefon wifi

Kullanılmadığı zaman kapalı tutulması gereken WiFi ve Bluetooth bağlantıları, telefon gücünü büyük ölçüde düşürmektedir. Sadece kullanılacağı zaman açılması fayda sağlamaktadır.

5- GPS

Telefon GPS
Konum ve yer bulma açısından önemli kabul edilen GPS özelliği, arka planda çalışırken telefon gücünü bitirmekte ve batarya süresini kısaltmaktadır. Bu açıdan gerekmediğinde kapalı duruma getirilmesi önemli olmaktadır.

6- Şebeke Durumu

akıllı telefonlar
3G yerine 2G bağlantı hızının tercih edilmesi, bazı durumlarda enerji tasarrufu yapmaya olanak sağlamaktadır. Bunun dışında telefonda ‘güç tasarrufu özelliği’ bulunuyor ise açık konuma alınması önem taşımaktadır.

Günümüz akıllı telefonlarının, işlem ve uygulama yönünden çeşitlilik kazanması, saatlerce oynanan oyunlar, kamera ve video kullanımı, İnternet bağlantıları ve arka plan çalışmaları yüzünden, telefon gücü düşmekte ve batarya ömrü kısalmaktadır. Yukarıdaki adımları gerçekleştirerek, telefon gücünden tasarruf edilmekte ve aniden şarj bitmesi gibi sorunlarda baş edilmektedir.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir