Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Aamir Khan Filmleri
Aamir Khan Filmleri
Konuyu puan verin

Hint sineması oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip. Bollywood filmleri ülkemizde en az Hollywood kadar izlenmekte. Bollywood filmleri en az üç saat olsa da içerdiği danslar, şarkılar, renkli görüntüler ve oyuncuları ile kendini izletiyor. Bu filmlerin bir oyuncusu var ki kendisini gören hasta! O Aamir Khan. Hem oyuncu hem de yönetmen olan Aamir Khan yakışıklı olmasının yanı sıra başarılı oyunculuğu ile oynadığı tüm filmleri efsaneleştiriyor. Aamir Khan’ın en iyi filmlerini sizin için derledik.

1- 3 Idiots

3-idiots

Türkçe’ye “3 Ahmak” olarak çevrilen film Hindistan’ta tüm zamanların en yüksek gişesini yapmış. Üniversitede mühendislik okuyan üç arkadaşın hayatından dostluk, komedi ve macera dolu sahneler izlediğimiz film eğitim sistemine biraz eleştiri niteliğinde. Tabi ki içinde aşk da var… 3 arkadaşın sıcacık dostluğunu izlerken hem çok gülecek hem de hüzünleneceksiniz.

2- Peekay (PK)

Peekay
PK, Aamir Khan’ın 2014 yapımı bir filmi bu nedenle şu sıra arkadaşlarınızın tavsiyeleri arasında sıkça duyuyor olabilirsiniz. Bu filmin konusu biraz fantastik. Uzaylı PK, bir araştırma için Rajasthan’a gelir ve burada uzay aracını çalıştırması için gereken parçayı çaldırır. Şehirde parçayı bulmak için yaşadığı maceraları keyifle izleyeceksiniz!

3- Taare Zameen Par

Tare-Zameen-Par
2007 yapımı olan bu filmde disleksi hastalığı olan küçük sevimli bir çocuğun hikayesini izliyoruz aslında. Hayatta başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını, sadece bizi anlayan ve elimizden tutacak birilerini bulmanın öneminin anlatıldığı film yine sıcacık bir Aamir Khan filmi.

4- Ghajini

ghajini-filmi
Ghajini bir psikolojik gerilim filmi. Hollywood yapımı “Akıl Defteri” filminin Bollywood uyarlaması olan film zekice kurgulanmış senaryosu ile oldukça sürükleyici ve etkileyici bir film. Göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız bu film için Aamir Khan bu sefer güldürmedi diyoruz…

5- Fanaa

Fanaa
“Kayboluş” ismi ile Türkçe’ye çevrilen filmde Aamir Khan’ı bir tur rehberi olarak izliyoruz. Oldukça güzel görme engelli bir kadın olan Zooni, Aamir Khan’ın canlandırdığı Rehan ile bir gün karşılaşır ve ona aşık olur. Gözlerinden ameliyat olduğu sırada Rehan’ı kaybeder fakat gerçekten öyle mi olmuştur?

6- Rang de Basanti

Aamir khan - rang de basanti
Türkçe’ye “Sarıya Boya” şeklinde çevrilen filmde üniversitede okuyan bir grup gencin, İngiltere’den, 1920’li yıllarda yaşamış ve bağımsızlık mücadelesi vermiş 5 devrimci gencin belgeselini çekmek üzere gelmiş İngiliz yönetmen Sue ile tanışması ve bu tanışmayla başlayan olaylar işleniyor. Filmin işlediği genel tema günümüz gençlerinin kendi kültürlerini ve bağımsızlık uğruna verilen savaşları unutarak batı özentisi haline gelmesi…

Bonus! En Güzel Aamir Khan Replikleri


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir