Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Yazın Gezilecek 5 Yer
Yazın Gezilecek 5 Yer
Konuyu puan verin

Hava sıcaklığının en yüksek seviyede olduğu yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde gezilip görülebilecek farklı yerler tüm tatilciler tarafından aranmaktadır. Türkiye’de tatil yapmayı düşünenler için yılın nerdeyse 4 mevsiminde tüm zenginlikleri ve tüm güzellikleriyle gezilip görülmesi gereken yerlerle doludur. Özellikle yazın gezip görebileceğiniz yerler hakkında kısa bir bilgi verelim.

1. Nemrut

NemrutAdıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan ismini Kral Nemrut’tan alan bu görkemli yerde bulunan milli parkları ve güneş batımını mutlaka görmelisiniz. Efsaneye göre Kral Nemrut bir devdir ve ona çorba yapan bir çok kölesi bulunur. Köleler isyan çıkarır ve Nemrut ölür. Bu hikayenin ardından dağda boyutları büyük birçok tanrı heykeli bulunmaktadır.

2. Van Gölü

van gölüDoğu’nun en görkemli yerlerinden biri olan Van gölünde efsaneye göre canavar yaşar ve canavara Van gölü canavarı adı veriliir. Van depreminin ardından hem depremzeleri ziyaret edebilir, yaşanılan gerçekleri görebilir, hemde tatil için Van gölünü ve Van gölü çevresindeki güzellikleri görebilirsiniz.

3. Uzun Göl

trabzon uzun gölTrabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzun göl vadinin ortasında bulunmaktadır. Dik yamaçları ve sık ormanlarıyla ünlü Uzun gölde yeşil alanlarda güzel vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle ferah havası, düz yeşil alanlarıyla ünlü Uzun gölde geçireceğiniz hergün ömrünüze ömür katacaktır.

4.Uluabat GölüErzurum-şelale

Bursa’da bulunan ve merkeze 34 km. uzaklıkta bulunan Uluabat gölünde birçok balık türü ve gölden beslenen birçok farklı kuşlarla karşılaşmak mümkün. Özellikle marmara bölgesinde oturan ve hafta sonları için doğayla iç içe ve güzel bir manzarayla karşı karşıya kalmak isteyenler için uluabat gölü iyi bir plan olabilir.

5. Erzurum Şelalesi

Erzurum’da bulunan 48 metre yüksekliğe sahip dünyanın en büyük 3. şelalesi olan bu şelaleyi görmeye gidebilir. Şelale’nin etrafında piknik yapabilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Doğaya ilgi duyanların mutlaka görmesi gereken Erzurum Şelalesinden ayrılmak istemeyeceksiniz.

 Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir