Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Konuyu puan verin

Aranızda tatili, seyahat etmeyi sevmeyen yoktur herhalde. Seyahatleri ucuza getirmek ise seyahat tutkunlarının vazgeçilmezi. Tatil için küçük bir bütçeniz dahi olsa konaklama ve uçak biletini ucuza getirerek pek çok ülke gezebilirsiniz. İşte 5 adımda ucuz uçak bileti bulma yolları!

1- Erkenden Alın

Uçak biletiTurzim sektöründe sıkça duyduğunuz erken rezervasyon sistemi uçak bileti için de geçerli. Havayolu firmaları hemen hemen her uçuş için az sayıda promosyonlu bilet sunarlar. Tatil planınızı ne kadar erken yaparsanız uçak biliteni o kadar ucuza bulabilirsiniz. Seyahat tarihi yaklaştıkça uçak bileti fiyatları artacakır. Seyahat planınız varda uçak biletlerini sık sık kontrol ederek uçak bileti tarihine göre tatil planı yapabilirsiniz. Güncel fiyatı 400 TL olan bir uçak biletini aylar öncesinden 80 TL’ye almanız mümkün, ucuz uçak bileti almanın en büyük formülü erken almaktır.

2- Son Dakika Biletleri

Bu madde her nekadar bir önceki madde ile çelişse de bazen son dakika biletleri oldukça ucuza satılabilmektedir ancak böyle bir garanti olmadığı için bu riskli bir plan. Eğer bol vaktiniz, paranız ve yeşil pasaportunuz varsa son dakika biletlerini kollayabilirsiniz.

3- Kampanyalarucuz uçak bileti

Havayolu şirketleri çeşitli dönemlerde kampanyalar oluştururlar. Hava yolu şirketlerinin mail bültenlerine abone olarak bu kampanyalardan anında haberdar olabilir ve uçak bileti satın alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulmak için en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ayrıca birçok forum sitesinde uçak biletleri ile ilgili anlık kampanyalar paylaşılmaktadır bu konulara abone olabilirsiniz.

4- Low Coast

Özellikle Avrupa içinde hareket edecekseniz low coast havayolu şirketleri çok işinize yarayabilir. Low coast düşük bütçeli havayolu şirketleridir. Size sadece koltuk satar. Bagaj, yeme içme gibi hizmetler ek ücrete tabidir. Sırt çantanızla seyahat ediyorsanız low coast şirketlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

5- Aktarmalı Uçuş

Aktarmalı uçuşlar yakın mesafeler için pek avantajlı olmasa da uzak rotalarda direkt uçmaktan daha ucuza gelebiliyor. Bu noktada tavsiyemiz aktarma süresi uzun bir uçuş bularak birkaç saatliğine de olsa aktarma yaptığınız şehri de gezmek. Bir taşla iki kuş!

Uçak bileti alırken internet üzerinden yaptığınız aramalarda birden fazla aradığınızda sistem otomatik olarak fiyatı yükseltir, bu nedenle alacağınız uçak biletini tek seferde alıp rezervasyonunuzu yaptırmaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanısıra yolculuğa çıkmadan önce bagaj ağırlığınıza dikkat ediniz, aksi taktirde farklı ücret tarifeleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir