Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Kadıköy’ün En İyi Kahvaltı Mekanları




Kadıköy’ün En İyi Kahvaltı Mekanları
5 (100%) 3 oy verildi

Kahvaltı yapmak ayrı bir zevk. Pek çoğumuz için sadece sabah değil, günün her öğününde yapılabilecek bir yemek şöleni! Sıcacık ekmeğin beyaz peynirle buluşarak başladığı, sıcaklarla devam ettiği, bal ve kaymak ikilisiyle taçlanarak sonlanan eşsiz kahvaltılar için Kadıköy’de tercih edebileceğiniz birkaç önerimiz var size.

1- Süt Yumurta Reçel

sut-yumurta-recel5
“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Cemal Süreyya’ya ait bu sözleri motto edinen Süt Yumurta Reçel, günün her vakti kahvaltı keyfi yaşayabileceğiniz şirin mi şirin bir kahvaltı mekanı. Evlerindeki doğal kahvaltıyı insanlara sunmak için böyle bir girişimde bulunan iki kişinin kurduğu ve kurmakla kalmayıp garsonluktan aşçılığa kadar emek emek çalıştığı bu mekanda kahvaltı isimleri de bir o kadar şirin.

Sıradan kahvaltı, orta sıradan kahvaltı, arka sıradan kahvaltı, en ön sıradan kahvaltı, serpme kahvaltı, öbür serpme kahvaltı, diğer serpme kahvaltı, sıra dışı kahvaltı mekanın içerikleri birbirinden farklı gündelik kahvaltılarından. Bunların yanı sıra daha farklı lezzet arayışı içinde olanlar için Girit kahvaltısı, Ege kahvaltısı, Karadeniz kahvaltısı, Amerikan kahvaltısı, Anadolu kahvaltısı, Trakya kahvaltısı gibi Türkiye’den ve dünyadan farklı kahvaltı seçenekleri de var. Her damak tadının düşünüldüğü bu mekanda veganlar da unutulmamış.
Adres: Sanatçılar Sokağı, No:30, Bahariye

2- Munchies

munchies5
Kahvaltıda pankek yemeyi sevenlerden misiniz? O zaman gidip Munchies’in kapısında sıraya girebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız sıra! Munchies, lezzetli pankeklerini bir o kadar lezzetli yancıları ile buluşturduğu tahta tepsileri sayesinde günün her saati kalabalık olan bir yer. Büyük ihtimalle girmek için sıra bekleyecek olsanız da mutlaka gidin, deneyin.

Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, 62/A

3- Moda Van Kahvaltı

modavanlogo1
Kahvaltıcıların sevdiği bir diğer kahvaltı türü Van kahvaltısı. Van kahvaltı mekanları pek çok yere açılmaya başladı. Bunlardan biri de Moda’da. Yeşillikler içinde sessiz ve huzurlu bir kahvaltı yapabileceğiniz Moda Van Kahvaltı’da kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı seçenekleri olsa da her şey isteğinize uygun ayrı ayrı da sipariş edilebiliyor.

Sahanda mantardan ıspanaklı gözlemeye, reçelli krepten patatesli menemene kadar aklınıza gelebilecek her türlü kahvaltılığın olduğu mekanda çok farklı yöresel lezzetler de mevcut. Buğday kavutu, jaji, kuru dut kavurması, lutenitsa, apetitka ve haşhaş ezmesi bu farklı lezzetlerden sadece birkaçı.

4- Limoncu Moda
Limoncu-moda

Geleneksel lezzetlerin, doğal ürünler kullanarak yeniden yorumlanması fikri ile yola çıkan Limoncu Moda da sadece kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden. Kahvaltı için farklı lezzet alternatifleri sunan mekanın en çok pankekleri meşhur. Kahvaltının yanı sıra mekanın içecek menüsü de oldukça geniş.

İçecek menüsü ile de pek çok kişiyi müdavim etmeyi başaran mekanda değişik aromalı çaylar, kahveler, sıcak çikolatalar ve limonatalar var. Mesela hayatınızda hiç keçiboynuzlu limonata içmediyseniz Limoncu Moda’da tadına bakabilirsiniz. Mekanda ayrıca meyve ve sebze karışımlarından oluşan detoks içecekleri de unutulmamış.
Adres: Caferağa Mh., Osman Zeki Üngör Sk. No:2

5- Pattis Kitchen
Pattis-Kitchen

2015’te açılan taze cafe Pattis Kitchen şimdiden kahvaltı severler için bir fenomen. İki arkadaşın gerçekten el emeği ile hazırladıkları dükkanda her biri 7 kıtadan birini temsil eden ahşap sunum tahtaları bile el yapımı. Oldukça farklı bir dekora sahip olan mekanda kahvaltı tabağının yanı sıra omlet, tost, sandviç gibi seçenekler de var. Pattis Kitchen aynı zamanda tatlıları ve kahveleri ile de iddialı.

Adres: Hasırcıbaşı Caddesi 31B

Kadıköy’de kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar tabi ki bunlarla sınırlı değil. Biz sadece kahvaltı üzerine kurulmuş olan mekanları sunmak istedik. Kadıköy’de yer alan neredeyse tüm cafeler kahvaltı servisi de vermektedir ve pek çoğu gerçekten çok güzeldir. Kahvaltı güzel şey, sakın atlamayınız!

6 – Zeytin Cafe Bar

Listemize yeni eklenen kahvaltı yeri ise “Zeytin Cafe Bar”. İsminde Bar geçtiğine bakmayın kahvaltısı şahane! Özellikle yaz aylarında arka bahçesinde kahvaltı yapmanın keyfini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca kahvaltı çeşitlerinin diğer mekanlardan daha fazla ve lezzetli olmasını da not düşelim 🙂

 


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir