Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

En Güzel Waffle Yiyebileceğiniz yerler
En Güzel Waffle Yiyebileceğiniz yerler
Konuyu puan verin

İki demir arasında pişirilen hamurun arasına çikolata ve çeşitli meyveler ile süslenerek yenilen bir çeşit tatlıdır waffle. Hollanda, Belçika gibi Kuzey Avrupa ülkelerinde fazlasıyla bilinen waffle Amerika’ya gelmesiyle birlikte dünyaya yayılmaya başladı. Türkiye’ye her ne kadar 1980’li yıllarda gelse de özelliklerde son yıllarda fazlasıyla popüler bir hale gelen waffle’ı yiyebileceğiniz bir çok popüler mekan bulunmaktadır. Waffle yaparken içerisine konulmak için mevsimine göre çilek ve kivi en çok tercih edilen meyveler arasına girerken çikolata da neredeyse her waffle tabağında bulunmaktadır. İnternetten yaptığımız araştırmalar sonucu sizlere en güzel waffle yiyebileceğiniz yerlerin listesini çıkartmaya çalıştık. Gelelim sizlerin en güzel waffle yiyebileceğiniz yerlere.

1. Ab’bas Waffle

Abbas-waffleİstanbul’da Bebeğin merkezinde bulunan Ab’bas Burger 35 çeşit ile waffle sevenlere hizmet veriyor. Ve belki de en eski yerlerden bir tanesi olan Ab’bas Burger 1983 yılından beri hizmet vermektedir.

2. Waffle House

Waffle-houseİstanbul Yeşilköy’de yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Waffle House waffle dışında da mutfaklara sahiptir. Haftanın her günü gece 3’e kadar hizmet vermektedir.

3. Waffle Corner

waffle-cornerListemize Ankara’dan giren Waffle Corner Bilkent’lilerin mekanıdır. Genelde Bilkent’li öğrencilerin mekanı olan Waffle Corner de fiyatını buna göre ayarlamış gözüküyor. Çeşitli meyve ve çikolata seçenekleriyle sadece waffle konusunda hizmet vermektedir.

4. Waffle Cafe

waffleWaffle Cafe de Bodrum’da hizmet veren ve en Güzel waffle yiyebileceğiniz yerler arasına girmiştir. Bodrum Barlar Sokağında 2000 yılından beri hizmet veren Waffle Cafe Waffle’ın yanı sıra dondurma ve hot dog da servis etmektedir.

5. Waffle’cı Akın

waffle-akinUzun zamandır İstanbul’da hizmet veren Waffle’cı Akın son yıllarda İzmir’de de hizmet vermektedir. Kızarmış Çin dondurması da bulabileceğiniz Waffle’cı Akın Bornova Küçük Park’ta Süvari caddesinde hizmet vermektedir. Özellikle öğrencilerin çoğunlukta olduğu bu bölgede her gün gece 1’e kadar bu lezzeti tatma şansınız bulunmaktadır.
İşte en güzel waffle yiyebileceğiniz yerler listemiz. Sizler İstanbul, İzmir yada Ankara’da yaşıyorsunuz bilemem ama waffle seviyorsanız bu yerlerden bir tanesine uğramanızda mutlaka fayda var.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir