Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

2015’in En İyi Müzik Festivalleri
2015’in En İyi Müzik Festivalleri
5 (100%) 1 oy verildi

Yaz mevsimi geldiğinde birbirinden güzel müzik festivalleri düzenleniyor. Müzik festivallerine katılmayı sevenler için bu yazın festivalleri!

1 – Ekşi Fest
Ekşifest

30 Mayıs 2015’te saat 13:00’da İstanbul Life Park’ta gerçekleşecek olan Ekşi Fest’in bu yıl beşincisi gerçekleşecek. Ekşi Sözlük organizasyonu olan festivalde bu yılda birbirinde başarılı müzisyen sahne alacak. Festivalin ana sahnesinde oyuncu Elijah Wood ve grubu Wooden Wisdom, DJ Fitz, Grup Ses Beats, Che Sudaka, Dub Inc., Le Rue Ketanou, The Wanton Bishops, Bandista ve Carmen Souza yer alacak. Gün boyu eğlenceli etkinliklerle renklenecek olan festivalin bir de büyük sürprizi var! Selda Bağcan ve Tel Avivli surf rock grubu Boom Pam’in oluşturduğu Selda & Boom Pam ekibi Türkiye’de ilk kez Ekşi Fest’te sahne alacak.

2 – 43. İstanbul Müzik Festivali

B9ylfvFCUAI-_eA

31 Mayıs – 29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin bu yılki teması Kültürel Manzaralar. Yuri Bashmet, Boris Berezovsky, Emmanuelle Haïm, Angela Hewitt, Paavo Jarvi, Kim Kashkashian, Patricia Kopatchinskaja, Christian Tetzlaff, Gidon Kremer, Yuja Wang, Lozan Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası ve Kremerata Baltica başta olmak üzere 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçı festivalde sahne alacak. Festival boyunca toplamda 27 konser gerçekleşecek.

3 – One Love Festival

One-love-festival

Bir yaz klasiği olan One Love Festival bu yıl 13 Haziran’da İstanbul Life Park’ta gerçekleşecek. Festivalde; James Blake, Tom Odell, Metronomy, Hot Chip, Julian Casablancas+The Voidz, José Gonzalez, Little Dragon, Fink, Everything Everything, Austra, Slow Hands, LouLou Players, Darren Roach, Ceylan Ertem, 123, Sattas, The Ringo Jets, Sapan, The Away Days, Kim Ki O, Biz, Norrda, Palmiyeler, Adamlar, Can Güngör, Barış Demirel, Ahmet Şendil, Dayko & Jamiryo, Cem Salman, Unus Emre, Ali Murat Karakuş, Batu Çelik, Deniz Kabu Sevil Soylu ve Radyo Eksen DJ Set One sahne alacak.

4 – 22. İstanbul Caz Festivali

Caz-festivali

Klasikleşmiş bir diğer festival ise İstanbul Caz Festivali. 27 Haziran – 15 Temmuz arasında farklı mekanlarda gerçekleşecek olan festival bu yıl yine birbirinden değerli caz sanatçısını ağırlayacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Charnett Moffett, Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff Watts, Chris Potter, Dave Holland, Lionel Loueke, Eric Harland, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi isimleri 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında canlı olarak dinleyebilirsiniz.

5 – Zeytinli Rock Festivali

Zeytinlirock

Bütün müzik festivalleri İstanbul’da yapılacak değil, ülkemizin ünlü müzik festivallerinden biri olan Zeytinli Rock Festivali Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleşiyor. 20 – 23 Ağustos arasında gerçekleşecek olan festival rock müzik ile deniz – kum – güneş üçlüsünü buluşturuyor! 19 Ağustos’ta özel bir parti ile açılışı yapılacak olan festival dört gün boyunca müzik ve eğlence ile dolu olacak.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir