Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Facebook Hesabı Açmak
Facebook Hesabı Açmak
5 (100%) 1 oy verildi

Facebook dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal iletişim ağıdır. Ülkemizde neredeyse herkesin kullandığı Facebook sitesine üye olmak isteyen kullanıcılara nasıl üye olacaklarına dair en detaylı bilgiyi 4 adımda sizler için hazırladık. Facebook hesabı açmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları uygulayarak sorunsuz bir şekilde hesaplarını oluşturabilirler.

1- Facebook Sitesine Giriş Yapın

Facebook
Facebook web sitesi adresi olan www.facebook.com adresine tıklayarak resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Üyelik Formunu Doldurun

Facebook-kaydol

Siteye giriş yaptığınızda “Hesap Aç” adı verilen alanda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru bilgileri girmeniz üyelik sonrası arkadaşlarınızın sizi bulması açısından oldukça önemlidir, doğru bilgileri girmediğiniz taktirde arkadaşlarınız size ulaşamayacaktır. Şifre belirlerken standart şifreler tercih etmemeye özen göstermelisiniz, aksi taktirde uyarı verecek ve üyeliğiniz açılmayacaktır. İlgili bilgileri doldurduktan sonra “Hesap Aç” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonrasın mailinize gelen üyelik etkinleştirme mesajındaki bağlantıya tıklamalısınız.

3- Arkadaşlarınızı Bulmak

Facebook hesabı açmak

Üyelik sonrası karşılaşacağınız alana kullanmış olduğunuz mail servislerini ve şifresini girdiğinizde bu hesaplar ile etkileşim halinde olduğunuz kişilerin listesi ile karşılaşacaksınız. Bu şekilde onlarla direkt arkadaş olabilirsiniz. Bu adım sonrası bir profil resmi eklemeniz gerekmektedir. Profil resmi sayesinde arkadaşlarınız sizi tanıyabilecek ve gönderdiğiniz istekleri kabul edecektir.

4- Diğer Detaylar

face

Üyelik sonrası karşılaştığınız alan arkadaşlarınızın paylaştığı durumları takip edebileceğiniz yerdir. Site içerisinde paylaşım yapmak için “Durum – Fotoğraf Ekle – Fotoğraf albümü oluştur” alanlarını doldurarak “Paylaş” butonuna tıklamanız yeterlidir. Profil alanında kendi isminize tıkladığınızda sol alanda sizin ilgilendiğiniz konularda arkadaşlarınızın erişebileceği bilgiler yer almaktadır. Müzik, Film, Televizyon Programları, Kitaplar alanında hobilerinizi ve kendinize ait bilgileri paylaşarak kendiniz hakkında daha detaylı bilgiler sunabilirsiniz.

Facebook hesabı açmak sanıldığı kadar zor bir konu değildir, Türkçe arayüzü sayesinde kolay bir şekilde hesabınızı açabilirsiniz. Eğer İngilizce bir sayfa ile karşılaşırsanız sağ alt alanda dil değiştirme düğmesine tıklayarak Türkçe seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Bunun yanısıra “Cep Telefon” numaranızı sisteme tanımlamanız durumunda herhangi bir güvenlik sorunu ile karşılaştığınızda hesabınızı daha kolay bir şekilde geri alma şansınız bulunmaktadır.

Akıllı telefonlar’da bulunan “Facebook Mobil Uygulaması” sayesinde telefonunuz ile Facebook kullanabileceğinizi de hatırlamak isteriz.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir