Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu
Konuyu puan verin

Atatürk Arboretumu şehrin keşmekeşinden, gürültüsünden ve kalabalığından sıkıldıysanız sizi doğa ile buluşturacak bir yer. Atatürk arboretumu nerede, nasıl gidilir, giriş ve iletişim bilgilerini içeren yazımız

1. Arboretum Nedir

atatürk ArboretumuArboretum; bilimsel araştırma ve gözlemler için ağaç, çalı ve odunsu bitkilerin yetiştirildiği botanik bahçeleridir. Çeşitli ağaç türlerinin biriktirildiği bir yer olarak düşünebileceğimiz arboretumlar, bu açıdan bakıldıklarında canlı ağaç müzeleri gibidir.

2. Atatürk Arboretumu Nasıl Bir Yerdir?

ArboretumSarıyer’e bağlı Bahçeköy semtinde bulunan Atatürk Arboretumu eşsiz doğasıyla adeta yeryüzünde bir cennet. Hem şehrin içinde hem de şehrin dışında olan bu yer şehir hayatından sıkılanların biraz nefes almak için geldiği bir yer. Farklı ağaç türlerini görebileceğiniz arboretumda bulunan göller de bu büyülü atmosferin tamamlayıcısı. Atatürk Arboretumu’nu dolaşırken sadece çeşitli bitki türlerine değil çeşitli hayvanlara da rastlayacaksınız. Ördekler, kazlar, kuşlar, balıklar ve kaplumbağalar gezerken görebileceğiniz hayvanlardan. Arboretumun giriş ücretleri ise oldukça uygun.

3. Atatürk Arboretumu’nda Düğün Fotoğrafı Çekimi

Açık hava düğün fotoğrafların popülerleştiği günümüzde pek çok çift fotoğraf çekimi için Atatürk Arboretumu’nu tercih ediyor. Enfes doğa manzaraları ile çok güzel düğün fotoğrafları elde edebileceğiniz arboretumda düğün fotoğrafı çekimi için ekstra ücret alındığını belirtelim. Atatürk Arboretumu’nun ruha huzur veren doğasında en mutlu gününüz ölümsüz anlara dönüştürebilirsiniz.

4. Atatürk Arboretumu’na Nasıl Gidilir?

Ataturk ArboretumuAtatürk Arboretumu’na ulaşmak için M2 metrosunu kullanarak Hacıosman Durağında inip 42 M otobüsüne binebilirsiniz. İneceğiniz durağın ismi Kemerburgaz Yolu. Bu duraktan geçen diğer otobüsler ise şöyle:

42HM Bahçeköy – Hacıosman
59RK Boğaziçi Üniversitesi – Arıköy
153 Bahçeköy – Sarıyer
42 Bahçeköy – 4. Levent Metro
42T Bahçeköy – Taksim

Özel aracınızla gitmek isterseniz buraya tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Şehirden biraz uzaklaşıp huzurlu anlar yaşamak ve ruhunuzu dinlendirmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Hafta sonuna farklı alternatif arayanlar için çok güzel bir seçenek.

Adres: Sarıyer Köyü, 34450 İstanbul
Telefon: 0212 226 19 29

Not: Arboretum 20:00’a kadar açıktır.

 


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir