Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Yaylaköy – Keşan
Yaylaköy – Keşan
Konuyu puan verin

1. Sakin Bir Tatil için : Yaylaköy

yaylaköy

Edirne’ye bağlı Keşan ilçesinin bir köyü olan Yaylaköy’ün asıl merkezi sahil kısmından biraz içeride. Tatilcilerin ilgisini çeken kısım ise Yayla Sahil diye bilinen köyün sahil kısmı. Burada inşa edilmiş pek çok güzel yazlık ev var. Yaylaköy’ün yaz tatili için tercih edilmesinin en büyük sebebi sakinliği.

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden sıkılan insanlar için son derece ideal biryer. Sakin ve sesiz bir ortamda uzanan geniş kumsalıyla Yaylaköy’de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Yaylaköy’de denizin ve güneşin tadını çıkaracağınız bir tatil geçirirken aynı zamanda doğa ile de iç içe olursunuz. Taptaze yiyecekler bulabileceğiniz Yaylaköy’e giderseniz çekme fasulye, kuskus, katmer ve oğlak çevirme denemenizi tavsiye ederiz.

Yaylaköy yaz turizmine yeni açıldığından ve henüz bakir bir bölge olduğundan konaklamak için otel ya da pansiyon gibi seçenekler mevcut değildir. Yaz tatilinizi Keşan Yaylaköy’de geçirmek isterseniz yazlık bir ev kiralayabilirsiniz. Evlerin hemen hemen hepsi Saroz Körfezi’nin eşsiz manzarasına hakimdir.

2. Yaylaköy Otelleri

Yazlık ev kiralamanın otellerle karşılaştırıldığında avantajlı ve dezavantajlı yönleri var. Kalabalık bir aileye sahipseniz ya da birkaç aile birlikte tatile gitmeyi düşünüyorsanız ev kiralamak fiyat açısından avantajlı olacaktır. Özellikle 1 haftadan daha uzun bir tatil yapmayı düşünüyorsanız ev kiralamak son derece karlı. Otellerde uygulanan yemek saati gibi sınırlandırmalı uygulamalar bazı insanların hoşuna gitmediğinden ev kiralamak bu yönden de avantajlı olacaktır. Yazlık ev kiralamanın dezavantajlı yönü ise temizlik, bulaşık ve yemek pişirme gibi işlerin sizin tarafınızdan yapılmak zorunda olması.

3. Yaylaköy Nerededir ?

Yaylaköy, Keşan merkeze 40 km, İstanbul’a 250 km uzaklıktadır. Ailenizle sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek için Keşan Yaylaköy’ü tercih edebilirsiniz.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir