Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Nefes Egzersizleri
Nefes Egzersizleri
Konuyu puan verin

Nefes alıp vermek yaşamanın doğal süreci olsa da doğru nefes alıp vermenin faydaları bilinmekte. Doğru bir şekilde nefes alıp vermek konsantrasyonu attırmakla birlikte stresle başa çıkmada kullanabileceğiniz en kolay yöntemdir. Spor yaparken doğru şekilde nefes alıp vermek kilo vermenizi dahi kolaylaştırır. En doğru Nefes Egzersizleri hareketlerini sizler için hazırladık

1- Oturma Pozisyonu

Nefes egzersizleriNefes egzersizlerine başlamak için öncelikle sırtınızı dikleştirerek oturun. Sırtınız dik pozisyondayken bir elinizi göbeğinizin altına, bir elinizi göğsünüzün üzerine koyun ve gözlerinizi kapatın.

2- Diyafram Nefesi

diyafram nefesiSizi rahatlatacak ve sakinleştirecek doğru nefesi almanın metodu diyaframdan nefes almaktır. Yaptığınız oturma pozisyonu diyaframdan nefes alışınızı kontrol etmenizi sağlayacaktır. Pozisyonunuzu bozmadan derin bir nefes alın. Aldığınız nefes karnınızın üzerindeki elinizi hareket ettirmelidir. Nefes alırken göğsünüz ve omuzlarınız hareketleniyorsa yanlış nefes alıyorsunuz demektir.

3- Derin ve Aralıklı Nefes
doayru-nefes

Diyafram nefesini yapabiliyorsanız şimdi egzersize başlayabilirsiniz. Burnunuzdan derince bir nefes alın. Nefes alırken karnınızı dışarı doğru itin. Nefesinizi tutarak içinizden üçe kadar sayın. Ağzınızdan yavaşça nefesi verin. Bu işlemi 6-8 kez arka arkaya tekrar edin.

4- Nefes Egzersizleri Videosu

Nefes egzersizini ilk defa uygulayarak olanlar için örnek egzersiz çalışması.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir