Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Londra
Londra
Konuyu puan verin

İngiltere’nin başkenti Londra şehrinde oldukça hareketli ve canlı bir hayat sizi bekliyor. Londra gezi rehberini 3 adımda sizler için derledik.

1- Londra Tatil Seçenekleri

Londra
Yurtdışı turları için ilk olarak düşünülmesi gereken şehirlerden biri olan Londra’da dopdolu bir tur yapabilirsiniz. Londra şehrinde oldukça hareketli ve canlı bir hayat sizi bekliyor. İngilizlerin kibar davranışları, hoşgörülü ve anlayışı sizi etkileyebilir. Londra, birçok kültürden insana ev sahipliği yapan bir şehir bu anlam yurtdışı turunuza renk katabilecek bir özelliğe sahip.

Londra  turunuz kültürel farklılıkların bir arada olduğu trafik, alışveriş ve restoranlarda sürekli görülebilmektedir. Londra’nın kültürü kadar çeşitli ve zengin olan diğer şey ise yemekleri ve içecekleridir. Gezi sırasında kentin zengin yemeklerini fark edecek ve seçim yapmakta sizde zorlanacaksınız.

2- İngiltere Yemek Kültürü ve Gece Hayatı
Londra-gece-hayatı

Lezzetli yemeklerini Hint, Türk, Yunan ve Fransız mutfaklarından alan Londra sofrası, en popüler ve lezzetli yemekleri sunmakta ve tercih etmektedir. Londra’da hayat gecede canlı ve heyecanlıdır.

Eğlence gece hareket kazanarak devam eder. Barlar, canlı performanslar ve eğlenceler, yüzyıllardır sergilenen tiyatrolar, müzikal ve canlı müzik yine Londra’nın önemli ve dikkat çeken özellikeri arasında yer alıyor.

3- Londra Gezilecek Yerler

Londra’da gitmeniz gereken ilk yerlerden birisi Hyde Park’dır. Hyde Park’ta güneşlenebilir ve dilerseniz sessiz rahat bir ortamda kitabınızı okuyabilir, kendinizi deşarj edebilirsiniz. Şehir pahalı olmasına rağmen haftalık ulaşım kartları satın alarak müzeleri gezebilir, tarihi eserleri görebilir ve şehrin birçok yerinde bulunan güzel parklara uğrayabilirsiniz.
Hyde-Park
West End’de bulunan tiyatro gösterilerini seyredebilir, Portobello Road veya Harrods kendiniz, aileniz yada arkadaşlarınız için birçok konuda hediyelik eşya vb. türde alışveriş yapma şansını yakalabilirsiniz. Yurdışı turu planlayanlar için Londra turları 500 euro’dan başlayan fiyatlarla yapılabiliyor.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir