Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

iPhone kullanıcıları için Whatsapp Web Kullanımı
iPhone kullanıcıları için Whatsapp Web Kullanımı
Konuyu puan verin

iPhone kullanıcıları artık Whatsapp uygulamasını internet üzerinden kullanabiliyor! Kısa süre önce yayınlanan bu yeniliğin nasıl kullanılacağına göz atın.

1.Whatsapp Ayarları

whatsapp-webCep telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açınız. Uygulamanızı açtıktan sonra “Ayarlar” alanına tıklayın ve “Whatsapp Web” e tıklayın. Tıkladıktan sonra çıkan QR kodu ilk 2.adımdaki açıklamayı okuyarak devam edin.

2.Web Sayfası

whatsapp-iphoneBu alana ulaştıktan sonra https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapınız. Siteye girdiğinizde çıkan alanda QR kod bölümüne cep telefonunuzun kamerası ile ortalayarak okutun ve Whatsapp uygulamasını İnternet üzerinden kullanmaya başlayın, işlem bu kadar basit!

3. Diğer Ayarlar

Whatsapp uygulamasını İnternet üzerinden aktif olarak kullanabilmek için cep telefonunuzun İnternet ayarlarının açık olması gerekiyor.

Cep telefonunuz ile etkileşimli olarak çalışması nedeni ile eğer cep telefonunuzun İnternet ayarlarını kapatırsanız Web Whatsapp uygulamasından da bağlantınız kopmuş olacaktır.

Özellikle Apple iPhone kullanıcılarının en çok yaşadığı şarj sorununu bu uygulamayı sürekli kullananlar birazda olsun çözmüş oluyor.


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir