Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Başarılı Olmanın Sırları
Başarılı Olmanın Sırları
Konuyu puan verin

Başarı her insan için farklı bir anlam taşır, kimileri için başarı güzel görünmek iken, kimileri için de zengin ya da ünlü olmaktır. Başarının sizin için ne anlama geldiğini tespit etmek o yolda doğru adımlar atmak ve gerekli sorumlulukları almak açısından önemli. Başarı hedefiniz ne olursa olsun, öncelikle aşağıda belirtilen tutumlardan kurtulmak ve hayatınızı kontrol altına almak başarı yolunda atacağınız en önemli adımlardan olacaktır.

1 – Başarısızlıklar için mazeret üretmek

Bahane

Hedeflerinize ulaşmaya çabalarken düşülen en büyük yanlışlardan biri sürekli olarak başkalarını suçlamaktır. Hataya neden olan sorumlulukların sadece sizde olduğunu kabul etmelisiniz.
Her insan kendi seçimlerini yapar ve bunların sonucunda bazı hata ve hayal kırıklıkları ile karşı karşıya kalır.
Sonuç olarak zayıf ve öngörüsüz tercihlerinizi göz ardı etmeyin, kontrolünüz dışında seyreden olaylar için kaderinizi suçlamayın. Çünkü başarılı insanlar bunu yapmazlar.
Hedeflerinize giden yolda çoğu zaman başarısız ve öfke dolu olacaksınız. Böyle bir ruh hali ile karşı karşıya kaldığınızda suç atabilmek için bir günah keçisi aramayın ve bir dahaki sefere neyi nasıl daha iyi yapabileceğinizi anlamaya çalışın. Çünkü başarısızlığınız için mazeretler üretmek tamamen vakit kaybı.

2 – Negatif düşünce ve davranışlara odaklanmak

Pozitif-düşünmek

Tabi ki herkesin hayatında kontrol edemeyeceği ve önceden kestiremeyeceği olumsuz durumlar vardır. Fakat bununla birlikte iş ve kişisel hayatınız sayılamayacak kadar olumlu olay ile de doludur. Hayatınızı bu pozitif durumların perspektifinden yaşamayı seçmek sizi başarıya götürecektir.
Eğer başarılarınızı arttırma niyetindeyseniz tamamen iyi ve olumlu şeyler üzerine konsantre olmalısınız.
Bununla birlikte tabi ki tüm negatif durumları göz ardı etmekten bahsetmiyoruz, yapmanız gereken sadece tüm dikkat ve çabanızı negatif durumlar üzerine vermemek. Dikkatinizi sadece olumsuz düşünce ve durumlara vermek hiçbir şeyden tatmin olamama hissi ile birlikte huzursuzluk ve başarısızlığın da önünü açar.
Eğer belli bir oranda başarıya erişseniz bile hayatınızı olumsuzluklara odaklanarak devam ettirirseniz hayal ettiğiniz yaşam biçimine erişemezsiniz.

3 – Hata yapmaktan korkmak

Başarılı-olmak

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, her başarılı, mutlaka her başarısızlığı tadacaktır! Bu yüzden başarısızlıktan korkmak için herhangi bir nedeniniz yok. Korkmak yerine başarısızlıkla hızlıca yüzleşmeli ve başarıya giden yolu en hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışmalısınız. Yapmanız gereken sadece başarısızlıklarınızı analiz etmek ve onları sert bir öğretmen yerine koyarak hızlıca öğrenmeye çalışmak.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir