Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

3 Adımda 1.5 Milyon Dolarlık Tabloyu Yanlışlıkla Delen Çocuk
3 Adımda 1.5 Milyon Dolarlık Tabloyu Yanlışlıkla Delen Çocuk
Konuyu puan verin

Geçtiğimiz Pazar günü 12 yaşında bir çocuğun gittiği sanat müzesinde ayağının takılması sonucu 17.yüzyıldan kalma değeri tam 1.5 Milyon $ olan tablo delindi!

1.Olay Anı

Birçok turist tarafından ziyaret edilen ” Creative Park” da herkes gibi etrafı gezen çocuk dikkatsizlik nedeniyle kaldırıma takılır ve olanlar olur.

2.Oluşan Sonrası

tabloOlay sonrası sergiye ait Facebook hesabından ” bu eser kalıcı olarak zarar görmüştür” şeklinde bir açıklama yapıldı. Dikkatsiz bir çocuk yüzünden tabloda oluşan hasar bir yumruk büyüklüğünde delik olarak açıklandı. Resmin zarar gören kısmı ise sağ alt bölgesinde bulunan bir alan.

Hasar tespiti sonrası tablo üzerinde bir restorasyon çalışması yapılmaya başlandı ve ilgili alanın yapısını güçlendirerek hasar en aza indirgendi. Bildiğiniz gibi bu tür değeri yüksek tabloların hepsi sigortalı bu nedenle tablo restorasyon yapılmak üzere İtalya’ya gönderildi. Çocuk hakkında ise “o sadece 12 yaşında bir çocuk” denilerek çocuğu suçlamanın yanlış bir şey olduğunu ve böyle kazaların oluşabileceği söylendi.

3.Tablo’da Oluşan Hasar ve Düzenleme Çalışmaları

Tabloda oluşan hasarlar ve düzenleme çalışmalarının kare kare fotoğrafı.
tablo2 tablo3 tablo4 tablo5 tablo6 tablo7


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir