Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Şiir evde
Şiir evde
Konuyu puan verin

Evimizin duvarlarını süslemek için pek çok alternatif varken bir grup insan #şiirsokakta akımını evlerine taşıyarak duvarlarını #şiirevde dizeleri ile süslüyor. Aslında gençlik yıllarında pek çoğumuzun (mesela ben) yapmış olduğu “hadi en sevdiğim şiiri duvarıma yazayım da gördükçe okurum” ruh halinin biraz sosyal medya taşınmış hali #şiirevde. Düşünüldüğünde kulağa ilk önce marjinal bir akım gibi gelse de , aslında düşününce oldukça güzel bir duvar süsleme sanatı. Tüm bunlara ek olarak düşünsenize, evinize gelen misafirler tıpkı bir müze gezer gibi duvarlarınızın önünde dikilip yazdığınız dizeleri okuyacak!

1. Belki birgün…

Şiirevde

2. Nazım Hikmet’in dizelerinden…

Şiir-evde

3. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine

Şiir-evde1

4. Mutlaka geçer…

Şiirevde2

5. Sonrası yok

şiir-evde2

6. Canan Tan’ın Dizelerinden

şiir-evde3

7. ve ben hala…

şiir-evde4

8. Elif Şafak…

şiir-evde5

9. Cemal Süreya olmadan olur mu ?

şiir-evde6

10. Yeter ki sen ol…

Şiir-evde8

Bonus!  Ev Sahibide Unutulmamış 🙂

şiir-Bonus

Sevdiğiniz dizelerle her an yüz yüze olmanızı sağlayan bu akım aynı zamanda duvar süsleme konusunda yenilik arayanlar için de bizce oldukça yaratıcı. Duvarınızı sevdiğiniz dizelerle süsledikten sonra #şiirevde hashtagi ile sosyal medya hesaplarında paylaşmak da işin sosyal medya yönü. Aynı etiketi çeşitli sosyal medya hesaplarında aratarak insanların duvarlarına hangi şiirleri yazdıklarını görebilirsiniz.

Bu paylaşımın çekimleri Adimda.com için özel olarak yapılmış olup #siirevde paylaşımları ilk defa bizim aracılığımız ile yayınlanmaya başlamıştır 🙂


Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir