Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken Plajlar
Ölmeden Önce Görmeniz Gereken Plajlar
Konuyu puan verin

Yaz ayının en eğlenceli anı kuşkusuz plajda güneşlendiğimiz ve günlük hayatın stresi, ofis ortamındaki işlerin yoğunluğundan kurtulduğumuz andır. Dünya üzerinde birçok ülke, medeniyet ve tarihi yer bulunmaktadır. Bir plaj ne kadar güzel olabilir ki ? Sorusunu düşündüğünüzü az çok tahmin edebiliyoruz ama bu plajlar gerçekten görülmeye değer.

Eğer bir gün olur da yolunuz düşerse biraz abartılı bir tabir olacak fakat “Ölmeden önce görmeniz gereken” plajları listeledik.

1. Whitehaven Plajı, Witsunday Adaları, Avustralya

Whitehaven-plajıAvustralya’da yer alan bu plajın resmine bakanlar gerçek olup olmadığını anlamak için birçok resmine bakıyor fakat şunu söylemeliyiz ki; bu fotoğraf hiç bir düzenleme yapılmadan çekilmiştir. Bembeyaz kumlar ve denizin saf temiz görüntüsü ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan bu plajın en ilgi çekici noktası ise tamamen doğal olması ve turizm uğruna herhangi bir otel ve benzeri yapı kurulmadan doğal hali ile korunmuş olması. Bu plaja giderseniz denizin içindeki vatoz ve birçok balığı görme şansını yakalayabilirsiniz.

2. Pfeiffer Plajı – Big Sur, Kaliforniya

Pfeiffer-plaji
Bugüne kadar gördüğünüz plajlardan çok daha farklı bir atmosfere sahip olan Pfeiffer Plajına ulaşmak için kayalık ve dar yollardan geçmeniz gerekiyor. Kaliforniya’da yer alan plaj tertemiz kayaları, martı tüyleri, tertemiz olması ile harika bir görüntüye sahip. Çok kalabalık olmaması nedeniyle huzurlu bir ortamda denize girebilir, dilerseniz kitabınızı okuyarak bu harika atmosferde güzel anlar geçirebilirsiniz. Bu plaja gidenlerin özet olarak söylediği cümle kısa ve net olarak ” gizli bir mücevher” olarak tanımlanıyor. Bu arada kumlar arasındaki mor renklerin görsel açıdan ne kadar ilgi çekici olduğunu belirtmeden olmaz.

3. Rabbit Plajı, Lampedusa, Sicilya

Rabbit-plajı
Sicilya Özerk Bölgesi’nde yer alan plaj dağların arasında nefes alabileceğiniz, tertemiz kristal görüntüye sahip denizi ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Büyük bir alana sahip olmamasına bakmayın, stresli ve kalabalık bir plaj değil! Mavinin her tonunu görebileceğiniz bu plaja olur da bir gün Sicilya’ya giderseniz uğramadan sakın dönmeyin 🙂

4. Ölüdeniz, Fethiye – Antalya

Ölüdeniz
Dünyada bulunan plajlar listesinde “Ölüdeniz” olmazsa bu listede bir hata var demektir! 2006 yılında Dünyanın en iyi kumsalı seçilen bu plajın ülkemizde olmasını bizim için büyük bir şans olarak görüyoruz ve yurt dışında bulunan plajlara gitmenin hayalini kurmadan Ölüdenize giderek büyüleyici atmosferi görmenizi tavsiye ederiz. Diğer plajların aksine durgun bir suya sahip olan Ölüdeniz eşi benzeri bulunmayan bir güzellik ile sizi bekliyor.

5. Maho Beach, Saint Martin

Maho-beach
Saint Martin bize çok uzak bir coğrafyada, Karayip denizlerinde bulunan bir ülkedir. Bu plajın en ilgi çekici noktası ise uçakların size inanamayacağınız bir şekilde yakın geçerek adeta şok etmesi 🙂

6. Fort Bragg Beach, Kaliforniya

cam-plaj

Listemizde Amerika, Kaliforniya’dan bir plaj daha var; Glass Beach. İlginç bir tarihe sahip olan plaj bugün bulunduğu görünümüne 1906 yılında kasabadakiler tarafından şirketlerin cam ve benzeri atıkları boşaltmak için kullanılan bir alandı. Daha sonrasında büyük boyuta ulaşan çöp yığınları yakıldı ve temizlenmeye başlandı. Yıllar boyunca kapalı olan plaj yıllar süren temizleme çalışmaları ile temizlendi ve dalgalar gel gitler etkisi ile atıkların plaj ile bütünleşmesi sonucu son haline geldi. Turistler tarafından önemli bir ziyaret noktası olan bu plaj oldukça ilgi çekici.

7. Bora Bora, Fransız Polinezyası

Bora-bora-adaları

Bora Bora adaları ile ilgili bilgi vermeye aslında gerek yok çünkü neredeyse hepimiz muhteşem bir görüntüye sahip bu plajı görmüştür. Bembeyaz kumsal, belkide eşi benzeri bulunmayan denizi ve doğal halini koruyan deniz üzerindeki yapılar ile bu plaj “Balayı” için imkanı olanların hiç düşünmeden gitmesi gereken bir yer. Konaklamayı denizin üzerinde bulunan Bungalov evlerde yapıyorsunuz.

8. Playa Paraiso, Cayo Largo, Küba

Playa Paraiso
Küba’da eşsiz bir atmosfere sahip diğer bir plaj “Playa Paraiso” ülkenin en popüler plajı ve turistlerin ülkede en çok ziyaret ettiği yer olarak bilinmektedir.

9. Los Roques, Venezuela

Los-Roques
Venezuela’da bulunan takım adaların plajları mercan kayaları, hayvan çeşitliliği ve doğal görünümü ile korunma altında bir yerdir. Her yıl Avrupa’dan binlerce turist sadece bu adaları ziyaret etmek için Venezuela’yı ziyaret etmektedir. Normalde 1500 yerlinin yaşadığı bu adalar yıl içerisinde 70.000 kişi tarafından ziyaret edilir.

10. Anse Source d’Argent, La Digue, Seyşeller

plaj

Bu plaj hakkında ne söylerseniz söyleyin güzelliğini hiç bir şekilde anlatabilmeniz mümkün değil. Fotoğraflarına baktığınızda gerçek olup olmadığını anlamanız neredeyse çok zor, çünkü güzelliği ile adeta büyülüyor.Güncel konularda bilgi ve tecrübelerimi sizler ile adım adım paylaşıyorum.

Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir