Hayat kısa, yeni adımlar sizi bekliyor

Monopoly Masası Yapımı
Monopoly Masası Yapımı
Konuyu puan verin

Dünya üzerinde geçmişten günümüze kadar en popüler oyunlar arasında yer alan “Monopoly” oyunu için yabancı bir blog sitesinde bir çalışma yapıldı. Monopoly oynamak için oyunu almak zorunda değilsiniz! Eğer evinizde eski bir masa varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız fazla zaman ayırmadan ortalama 1 haftalık bir süreçte kendi Monopoly masanızı yaparak oyununuzu oynayabilirsiniz.

Reddit sitesindeki “ToastnEggs” adlı kullanıcının çalışmayı bitirmesinin ortalama 40 saatlik bir süre gerektirdiğini de not olarak düşelim.

1- Masa Seçimi

monopoly-masasi
Ortalama bir boyuta sahip masa Monopoly için yeterlidir. IKEA mağazalarında bu tür mobilyaları rahatlıkla bulabilirsiniz, eski masalarınız var ise onları zımpara ile temizleyerek herhangi bir ücret ödemeden eski masanız ile de Monopoly masası yapabilirsiniz.

2- Gerekli Araç Gereç

monopoly-malzemeler
Çalışmalar sırasında yanımızda bulunması gerekilen eşyalar yukarıda yer almaktadır. Ölçüm ve çizim için cetvel, kalem, metre vb. evde bulabileceğiniz gereçler.

3- Taslak Oluşturma

monopoly-sablon
Masaya çizeceğiniz yerlerin bir taslak çalışmasını kağıt üzerinde yaparak boyutlandırma işlemini kesin olarak netleştirmeniz gerekmekte. Hangi alana ne yapacağınızı bilmezseniz çalışmanın ortasında sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

4- Çizime Başlamak

monpoly-çizim
Taslağı oluşturduktan sonra sıra geldi masamıza alanları yerleştirmekte! Kurşun kalem ile şablonumuza uyarak cetvel yardımı ile boş alanları belirleyin.

5- Kazıma İşlemi

monopoly
Çizimi yaptığınız alanları dikkatli bir şekilde ahşap yakma makinesi ile kazıyın ve alanları net bir şekilde oluşturun. Ayrıca orta alanada isterseniz bir figür çizerek daha eğlenceli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

6- İsim Alanlarını Doldurma

monopoly-yazim
İlgili boşlukların içerisine istediğiniz konsept içerisinde yazılar yazabilirsiniz. İstanbul semtleri, dünya başkentleri, veya oturduğunuz cadde üzerindeki sokaklar 🙂 Tüm yaratıcılık size kalmış.

7- Cila İşlemi

monopoly-tahtasi
Tüm düzenlemeler sonrası Cila işlemini uygulayarak sorunsuz bir şekilde kullanıma uygun hale getirebilirsiniz 🙂

8- veeee son hali

Monopolymasası

Monopoly masası artık hazır! Arkadaşlarınızla keyifle vakit geçirebileceğiniz bu çalışma üzerinde çok emeğinizin geçtiği oldukça eğlenceli bir sonuca ulaştı 🙂


Bu Adıma Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir